Adana, Adana olalı böyle fuar görmedi

 

ADANA, ADANA OLALI BÖYLE FUAR GÖRMEDİ…

 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan ÇUFAŞ ile TÜYAP’ın işbirliğiyle düzenlenen Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı, bir ilk’e imza attı. Son 5 yılın en çok katılımlı fuarı, 2 ayrı salonun yanısıra, 13 bin metkare açık sergileme alanı ile 30 bin metrekare alanda hizmet verirken, 19 ülkeden 360 firma stant açtı. 4 gün süren fuara 100 bine yakın ziyaretçi gelirken, otoparklarda yer bulamayan araç sahipleri, yollara park etmek zorunda kaldı.

Tarım ve hayvancılık sektöründeki son gelişmeler ve yeniliklerin sunulduğu fuar nedeniyle Adana’daki tüm otellerin doluluk oranının yüzde 100’lere ulaştığını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bunun Adana’na ekonomisini olumlu yönde etkilediğini anlattı. Aldırmaz, ayrıca fuara katılım için Türkiye'nin değişik yerlerindeki 300 noktadan bine yakın otobüs kalktığını ve 8 yabancı ülkeden ziyaretçi geldiğini vurguladı.

“BAŞARI ORTAK AKILLA YAPILAN ÇALIŞMANIN SONUCUDUR”…

Son 5 yılın en çok katılımlı fuarı olan Tarım ve Sera-Bahçe 2010 fuarlarında, 19 ülkeden 360 firmanın stant açtığını kaydeden Aldırmaz, “Adana Tarım ve Sera-Bahçe Fuarı büyüyerek gelişmektedir. Fuarımız bu yıl 2 ayrı salonun yanı sıra 13 bin metrekare açık sergileme alanı ile toplam 30 bin metrekare alanda hizmet vermiştir. Yine 4 gün boyunca 100 bine yakın ziyaretçi gelmiştir” dedi.

Elde edilen başarının ortak akılla yapılan çalışmaların sonucu olduğunun altını çizen Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Daha önce de söylediğim gibi “Ortak Akıl, Ortak Başarı” ilkesi her zaman bizim anahtarımız olacaktır. Bu sloganla Adana’yı hakettiği noktaya getireceğiz. Fuarımızın başarılı geçmesi için bizlere destek veren başta Valimiz Sayın İlhan Atış olmak üzere, ilçe belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize, meslek odalarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, ÇUFAŞ ve TÜYAP yetkililerine, stant açan firmalaramıza ve fuarımıza sahip çıkan halkımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×