Almira Suljeviç, Pendik apayrı bir şehir

Pendik apayrı bir şehir

 
Sırbistan-Karadağ sınırlarındaki Sancak Bölgesi’ndeki 53 üniversite öğrencisi Pendik Belediyesinin desteğiyle düzenlenen kültür gezisi programı kapsamında Pendik’e geldi. Ekip lideri Almira Suljeviç Pendik’e hayran kaldıklarını belirterek; “Marinası, havaalanı ve sahiliyle Pendik ayrı bir şehir” dedi.   

 

Sırbistan-Karadağ sınırları içerisinde bulunan Sancak Bölgesindeki 53 üniversite öğrencisi kültür gezisi programı kapsamında Pendik’e geldi. Pendik Belediyesi, Türk Kültür Derneği, Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu ve Pendik Bosna Sancak Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen gezide Pendik Kızılay Kampında konaklayan öğrenciler İstanbul’u gezme fırsatı buldu. 5 gün süren programda tarihi yarım adayı, müzeleri ve camiler, gezen Boşnak gençler Pendik’e hayran kaldılar. Ekip Lideri ve Novipazar'daki Türk Kültür Derneği'nin yönetici olan Almira Suljeviç, Pendik Belediyesinin kendileriyle ilçedeki Boşnaklar arasında bir köprü vazifesi gördüğünü belirterek desteklerinden ötürü Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin’e teşekkür etti. Gezi sayesinde daha önce Türkiye'yi ve İstanbul'u görmeyen bir çok öğrencinin bu imkana kavuştuğunu vurgulayan Suljeviç, Pendik’in marinası, havaalanı ve sahili ile ayrı bir şehir görünüm sergilediğini, ilk fırsatta yine geleceklerini belirtti.    

 

Foto altı: Ekip lideri Almira Suljeviç Pendik’e hayran kaldıklarını belirterek; “Marinası, havaalanı ve sahiliyle Pendik ayrı bir şehir” dedi.

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×