Avrupalı müstişarlardan ziyaret

 

AVRUPALI MÜSTEŞARLARDAN ZİYARET

 

Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin büyükelçilik müsteşarlarından oluşan heyet, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret ederek, bölge ekonomisi hakkında bilgi aldılar.

Vali Vekili Fikret Deniz’le yaptıkları görüşmeden sonra Büyükşehir Belediyesi’ne geldiklerini söyleyen müsteşarlar, Türkiye’deki önemli bölge ve il merkezleri ile ilgili fikir edinmeyi hedeflediklerini belirttiler. Adana’nın da, Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri olduğunu kaydeden müsteşarlar, bu nedenle bu ziyareti gerçekleştirdiklerini vurguladılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aldırmaz, Adana’nın, İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en önemli merkezi olacağını anlattı.

Bölgesel işbirliğine çok önem verdiklerini kaydeden Aldırmaz, “Biz bölgemizi Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Gaziantep ile birlikte kabul ediyoruz. 7 milyon nüfusun yaşadığı bu bölge çok önemli potansiyele sahip. Denizi, tarihi değerleri, doğal zenginlikleri var. Enerji üssünün bölgemizde ilan edilmesi de çok önemlidir. Bölgesel işbirliği yaparak bu zenginliklerimizi ekonomiye dönüştürebiliriz. Bu konuda çok ciddi çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“ADANA YATIRIMCILAR İÇİN BİR CENNET”...

Büyükşehir Belediyesi olarak yerli ve yabancı işadamlarını yatırım yapmaya davet ettiğini söyleyen Başkan Vekili Aldırmaz, “Biz altyapı konusunda her türlü desteği vermeye hazırız. Ayrıca, AB fonları ile istihdama yönelik çalışmalar yapıyoruz. Değerlerimizin ortaya çıkartılması ve tanıtılması konusunda da gayret sarf ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bu görüşmeyi ön izlenim olarak değerlendirdiğini bildiren Aldırmaz, “Biz ne kadar konuşsak Adana’yı gerçek anlamda anlatamayız. Konuklarımızın görmeleri lazım. Bilgi akışı ile diyaloğumuzu sürdürüp, Adanamızı tanıtmayı arzu ediyoruz. Adana’yı tanırlarsa, Türkiye’yi tanımış olurlar” dedi.anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×