Bilenler bilmeyenlere bilgisayar öğretti

 

Başkan Demirel, tüm vatandaşları kurslardan yararlanmaya davet etti.

 

BİLENLER BİLMEYENLERE BİLGİSAYAR ÖĞRETTİ

 

Etimesgut Kent Konseyi Habitat Bilişim Akademisi tarafından başlatılan ‘Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” kampanyası kapsamında 15 yetişkin daha bilgisayar kullanmayı öğrendi. Kadın Meclisi’nin öncülüğünde açılan kursta Gençlik Meclisi üyeleri gönüllü olarak eğitmenlik yaptı. Her yaştan vatandaşın katılabildiği kursta, temel bilgisayar kullanımı ve ofis programları öğretildi.

 

DEMİREL’E TEŞEKKÜR ETTİLER

3 hafta süren kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verildi. Daha önce hiç bilgisayar kullanmayan ve çoğunluğunu ev hanımlarının oluşturduğu kursiyerler, sertifikalarını alırken büyük heyecan yaşadılar. Kursiyerler, kendilerine böyle bir imkanı sunan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’e teşekkür ettiler.

 

HEMŞEHRİLERİMİZİ BİLİNÇLENDİRİYORUZ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut halkının her alanda bilinçlendirilmesine yönelik kurs, seminer ve konferans programları düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi: “İlçemizde, Anadolu’nun her köşesinden gelen hemşehrilerimiz yaşamaktadır. Hemşehrilerimizin her alanda bilgilenmeleri ve bilinçlenmeleri için, sosyal belediyecilik adına gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Açtığımız kurslarla okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretiyoruz. Çağın gereklerine ayak uydurabilmelerine imkan sağlamak için bilgisayar kursları düzenliyoruz. Özelikle ev hanımlarımızın sağlık problemlerine ışık tutacak birçok seminer düzenliyoruz. Bu tür programlarımız yıl boyunca devam ediyor. Tüm hemşehrilerimizi bu hizmetlerimizden yararlanmaya davet ediyorum”.

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×