BÖLÜKBAŞI CEYHANDA KONFERANS VERDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Ahmet Deniz Bölükbaşı, ülkede milli ve manevi değerlerin siyasi rant aracı haline getirildiğini ve terörün adeta siyasallaştığını söyledi.
Partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen "Çözülen Ülke Türkiye ve Güç Birliği" konulu konferans vermek üzere Ceyhan'a gelen MHP Genel Başkanı Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Ceyhan ilçe teşkilatını ve Ceyhan Belediyesi'ni ziyaret etti, partisine katılan 250 kişiye rozet taktı.
Genel Başkan Yardımcısı Bölükbaşı, Ceyhan Ziraat Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Kent Konseyi'ni de ziyaret etti.
Bölükbaşı akşam düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, ülkenin etnik temelde ayrıştığını savunarak "Milli ve manevi değerlerimiz siyasi rant haline getiriliyor. Terör siyasallaştı. Ülke ekonomisi her geçen gün daha da küçülüyor. İşsiz sayısı AK Parti iktidarından önce 2 milyon 300 bin iken bugün 6 milyonu geçmiştir" dedi. Bölükbaşı, şunları söyledi: "Türkiye'nin yakın tarihine baktığımızda her dönem yolsuzluk olmuştur. Ancak yolsuzlukların en büyüğü onunla mücadele edeceğini söyleyen AK Parti iktidarı
döneminde yaşanmıştır. Öte yandan siyasi gerginliklerin had safhaya ulaştığı, yüksek yargı ve adalet mekanizmaları üzerinde bugüne kadar görülmemiş baskıların kurulduğu, kuvvetler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü ilkesinin bu kadar tahrip edildiği başka bir dönem olmamıştır."
Hükümet tarafından başlatılan demokratik açılımı da eleştiren Bölükbaşı, "Sayın Başbakan bu açılım ile bin yıldır bir arada yaşamış milletimizi 36 etnik kökene ayırmaya çalışıyor. Türk milliyetçiliği etnik kökene dayalı bir milliyetçilik değildir. Kökeni ne olursa olsun bin yıldır beraber yaşamış, Kurtuluş Savaşı'nı tek vücut halinde vererek bu güzel cumhuriyeti kuran ve kendisini bu ülkenin şerefli evladı sayan herkes Türk'tür. Bu açılımın özü, anlamı, amacı PKK açılımıdır" diye konuştu.
Konferans sonunda Bölükbaşı, AK Parti'den bir süre önce istifa eden Ceyhan Belediye Meclisi üyeleri Cafer Kıllıoğlu, Yunus Mete ve Turgut İpek ile AK Parti eski ilçe Başkanı Mustafa Elitaş ve AK Partili eski Belediye Başkanı Duran Aytuttu'nun da aralarında bulunduğu 250 kişiye MHP rozeti taktı.
Konferansa MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, eski MHP milletvekilleri Adnan Fatin Özdemir ve Metanet Çulhaoğlu, belde belediye başkanları, MHP ilçe teşkilatı, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, Ceyhan Ülkü Ocağı mensupları, muhtarlar, sivil toplum ve oda temsilcileri ile salonu hınca hınç dolduran kalabalık bir vatandaş topluluğu da katıldı.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×