ERDEMLİ BELEDİYESİ MARKA KENT MERSİNİ AĞIRLADI
Marka Kent Mersin Çalıştayı, Erdemli Belediye Başkanı MükerremTollu’nun daveti, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Mersin Ekonomi Platformu (MEP) üyeleri ve işadamlarının katılımıyla Erdemli’de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Tollu, Mersin’in marka kent olması için herkesin ve her kesimin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini söylerken, MEP Başkanı Feridun Gündüz de Mersin’in gelişmesi için yola çıktıklarının altını çizdi. 
Erdemli Belediyesi ve MEP, Marka Mersin Çalıştayını Erdemli Olbios Otelde, yemekli bir toplantı ile gerçekleştirdi. Meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, muhtarlar, iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve MEP üyeleri ile birlikte gerçekleştirilen toplantıda Erdemli’nin öncelikleri masaya yatırıldı. 

TOLLU: “ERDEMLİ’NİN ÖNCELİĞİ TURİZM OLMALIDIR”
Erdemli Belediyesi olarak bu tür çalışmalara her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Tollu, bu konuda çalışmalar yapan ve emek harcayanlara teşekkür etti. Mersin’in konum olarak gelişmeye müsait bir yapıda olduğuna dikkat çeken Tollu, “bu avantajı iyi değerlendirerek Mersin’i marka kent yapmalıyız” dedi.Başkan Tollu, konuşmasında Erdemli’nin önceliğinin turizm olması gerektiğinin altını çizdi. Turizmin nimetlerinden ilçe olarak faydalanmanın gelişmeye yol açacağını ifade eden Tollu, Erdemli’nin gelişmesi, güzelleşmesi ve kalkınmasının Mersin’in gelişmesine doğrudan etki edeceğini vurguladı. Mersin’in turizm konusunda en avantajlı ilçesinin Erdemli olduğuna dikkat çeken Tollu, Marka Kent Mersin projesinin en güçlü ayağının Erdemli olduğunu söyledi. Tollu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
TOLLU: “ŞEHİRLER DE İNSANLARA BENZER”
“Bir şehir neden güzel olmak ister? Beğenilmek için. Kim beğenecek? Başkaları. Peki bu turizm midir? Evet bu turizmin ta kendisidir. İnsanlarda böyledir. Güzelleşmek, daha şık olmak için kendilerine bakım yaparlar. Eksikliklerini giderirler. Mesela saçlarını tararlar, ayakkabılarını boyarlar, elbiselerini ütülerler, dişlerini fırçalarlar ve daha güzel tebessüm ederler. Şehirler de böyle midir? İnsanlar beğenilmek için kendi altyapı ve üstyapı yani maddi ve manevi değerlerine özen gösteriyorlarsa şehirlerde bunu yapmalıdır beğenilmek için. Sorunlarını çözmelidir. Neden Öncelik Turizm? Turizm beğenilmek içindir. Beğenilme yani turizm sorunlarını çözen şehirler, doğrudan diğer sorunlarını da çözmüş olurlar. Doğru turizme giden tüm yollar, diğer sorunların çözülmesinden geçmektedir. Bir şehrin önceliği, tüm sorunları çözmek için turizm olmalıdır. Erdemli’nin en önceliği Turizm olmalıdır. Hedefler, atılacak kısa ve orta ve uzun vadeli adımlar bu önceliğe göre belirlenmelidir.
FERİDUN GÜNDÜZ: “BİLİMSEL BİLGİYE İHTİYACIMIZ VAR”
Konuyla ilgili konuşan Mersin Ekonomi Platformu 7. Dönem Başkanı Feridun Gündüz, Mersin’de ekonominin gelişmesi için, istihdamın artması için ve Mersin’in marka kent olabilmesi için bilimsel bilgiye ihtiyaç olduğunu söyledi. Herkesin bilime dört elle sarılması gerektiğini belirten Gündüz, “daha fazla araştırma geliştirme çalışmaları yapmalıyız, bu kentten daha fazla buluş çıkmalı, daha fazla patent almalıyız, daha fazla markaya sahip olmamız lazım ve bu markaların uluslararası alanda tanınması lazım. Bu konuda Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu konuya sahip çıkarak bizlere her türlü desteği sağlayacağını belirterek, bizleri umutlandırarak daha gayretli çalışmamıza katkı sağlamıştır. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi. Marka Kent Mersin Çalıştayı katılımcıların toplu olarak fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.HERGUNTURK
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×