Etimesguta yeni spor tesisi

ETİMESGUT’A YENİ SPOR TESİSİ

 

Etimesgut Belediyesi, Eryaman’daki Engelliler Okulu yanındaki alana modern bir spor tesisi inşa ediyor. Yaklaşık 4 dönümlük alan üzerine inşa edilen tesiste, spor alanlarının yanı sıra soyunma odaları ve duş yerleri de olacak.

 

HER YÖNÜYLE MODERN

Spor tesisinde, her yaştan vatandaşın spor yapmasına imkan sağlayacak alanlar yer alıyor. Zemini suni çimle kaplı halı sahanın yer alacağı tesise, günün her saati yürüyüş yapmaya imkan sağlayan yürüme ve koşu yolları inşa ediliyor. Tesise, maçların izleyiciler tarafından rahatça izlenebilmesi için modern tribün de kazandırılıyor. Spor tesisinden yararlanacak vatandaşların sağlıklı ortamda spor yapmaları için her türlü detay düşünüldü. Tesiste, spor sonrası duş ve soyunma odalarının yer aldığı ayrı bir birim oluşturuluyor. Yeşil alan düzenlemelerinin de yer aldığı çalışmaların tamamlanmasıyla, Etimesgut her yönüyle modern bir tesise daha kavuşacak.

 

İHTİYACA GÖRE HİZMET

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, mahallelerin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet sunduklarını ifade ederek, “Eryaman Köyiçi olarak bilinen bölgemize modern bir spor alanı kazandırıyoruz. Tesisimizde futbol sahası, yürüme yolları, tribün yer alıyor” dedi.

 

 

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×