HAMİT TUNA ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, çağdaş ve modern bir Toroslar oluşturabilme noktasında çaba sarf ettiklerini belirterek, 7 yıldan bu yana da söz konusu amaç doğrultusunda çalıştıklarını söyledi.

MHP merkez ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek, burada partililerle sohbet eden Tuna, belediye başkanlığında geçen 7 yıllık zaman diliminde hayata geçirilen proje ve yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Tuna, önümüzdeki haziran ayında yapılması planlanan genel seçimlerde 'milletvekili adayı' olabilmek için partideki görevlerinden istifa eden ilçe yöneticilerinin ardından oluşturulan yeni yönetim kurullarında görev alanlara da başarı dileğinde bulundu.
Çağdaş ve modern bir Toroslar oluşturabilme adına mücadele ettiklerini dile getiren Tuna, 7 yıldan bu yana da söz konusu amaca ulaşabilme noktasında çaba sarf ettiklerini ifade etti. Türkiye'de en büyük sorunun işsizlik olduğuna vurgulayan Tuna, bunun içinde kısa adı TORTEK olan; 'Toroslar Teknik Eğitim Kursları Merkezleri' adı altında yeni bir yapılanma oluşturduklarını dile getirdi.

24 kurs merkezinde 22 ayrı branşta bugüne kadar 10 bin kişi meslek sahibi yaptıklarının bilgisini de veren Hamit Tuna; “İşsizlik sorununun çözümü noktasında yerel yöneticiler olarak çok büyük sıkıntılar çekiyoruz. Bu sorunu çözebilmek amacıyla kurduğumuz TORTEK ile birçok insanımızı meslek sahibi yaparak üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyorum” dedi. İşsizlikle mücadele kapsamında Avrupa Birliği (AB) Merkezi Finans ve İhale Birimi'nden bugüne kadar 8 proje aldıklarını ve bu projeleri de Mersin Üniversitesi ile birlikte yürüttüklerini belirten Tuna, Mersin'de bu uygulamayı yapan tek belediye olduklarının altını çizdi.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×