Hanımlara su tasarrufu semineri

HANIMLARA SU TASARRUFU SEMİNERİ

Etimesgut Belediyesi, hanımlara yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme seminerlerine devam ediyor. Hanımların her alanda kendilerini geliştirmelerine imkan sağlayan Etimesgut Belediyesi, düzenlediği “Su Semineri” ile ev hanımlarına suyu nasıl tasarruflu kullanacaklarına yönelik bilgiler veriyor.

Hanım Faaliyetleri Binası’ndaki seminere, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in eşi İlknur Demirel ile Belediye Meclis Üyeleri Cennet Özcan, Emine Ünal ve Dilek Koç da katılarak Etimesgutlu hanımlarla birlikte oldular.

 

SUYU TASARRUFLU KULLANALIM

Seminere konuşmacı olarak katılan Aysel Fincan, alınacak küçük tedbirlerle hanımların ev işlerinde kullandıkları suyu en aza indirmelerinin mümkün olduğunu söyledi. Bulaşık ve çamaşır yıkamalarında makine kullanmanın daha avantajlı olduğunu belirten Fincan, hanımlara tasarruf sağlayıcı pratik bilgiler verdi. Fincan, suyun insan hayatındaki önemine de işaret ederek, “Suyumuzu tasarruflu kullanmazsak, çok yakın gelecekte büyük su sıkıntıları yaşanacaktır. Ev hanımları olarak bizler üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapalım. Çevremizdekileri de uyaralım” diye konuştu. Programa katılan hanımlar, semineri dikkatle takip ettiler. Fincan, hanımların sorularını da cevapladı.

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×