İhtiyaç sahiplerinin yüzü gülecek

ETİMESGUT BELEDİYESİ İHTİYAÇ

SAHİPLERİ İÇİN AŞEVİ KURUYOR

 

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜ GÜLECEK

 

Etimesgut Belediyesi, ilçedeki dargelirli aileler, yaşlılar ve ihtiyaç sahipleri için aşevi kurma kararı aldı. Etimesgut Belediye Meclisi, Kasım Ayı oturumunda görüşülen aşevi kurulmasına ilişkin gündem maddesini oybirliği ile kabul etti. Başkan Demirel’in çok önemsediği projeye MHP’li meclis üyelerinin yanı sıra AKP’li ve CHP’li üyeler de destek vererek, bu hizmete gerektiğinde fiilen de katkı verebileceklerini açıkladılar.

 

DEMİREL PROJEYİ AÇIKLADI

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, proje hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Belediye olarak dargelirli ailelerin yararlanacağı bir aşevi açacaklarını belirten Demirel, “İlçemiz büyüyor, gelişiyor, nüfusu her geçen gün artıyor. Nüfus artışıyla beraber ihtiyaç sahibi insanlarımızın sayısı da artıyor. Ne yazık ki ilçemizde evine bir tas sıcak çorba götüremeyen birçok insanımız var. Gerçek ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizi belirleyerek, onlara hergün sıcak yemek verebileceğimiz bir aşevi kuracağız” dedi.

 

AŞVEİNDEN KİMLER, NASIL YARARLANACAK?

Belediye hizmet binası inşa edilirken alt katında yaklaşık 5 bin kişiye yemek pişirebilecek kapasitede bir mutfak da kazandırdıklarını hatırlatan Demirel, bu mutfağı düzenleyerek aşevine dönüştüreceklerini söyledi. Demirel, yemeklerin vatandaşları rencide etmeden düzenli bir şekilde dağıtılacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Belirlenen gerçek ihtiyaç sahiplerine özel olarak yapılan sefer tasları tahsis edeceğiz. Bir kısım ihtiyaç sahiplerine aşevinde, bir kısmına belirlenen noktalarda, bazılarına da evlerinde yemeklerini ulaştıracağız. Yemekler hijyenik bir ortamda özel aşçılar tarafından hazırlanıp, sıcak bir şekilde vatandaşlarımıza servis edilecek. Hayırsever vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Yapacakları yardımların tam yerine ulaşacağından hiç şüpheleri olmasın. Bu hizmetimizi inşallah Kurban Bayramından sonra hayata geçireceğiz”.

Demirel’in konuşmasının ardından meclis üyeleri projeyi çok olumlu bulduklarını ifade ederek önerilerini dile getirdiler. Demirel de projenin sağlıklı bir şekilde yürümesi için önerileri dikkate alacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×