İzmir Türk Büro Sen 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı

TÜRK BÜRO SEN İZMİR ŞUBESİNİN

4.OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

 

Türk Büro Sen İzmir Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu 23.10.2010 Cumartesi günü İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı Sosyal Tesisleri’nde geniş bir katılımla yapıldı.

 

Tek liste ile gidilen seçimde Yönetim Kurulu’na Nebi YAY, Cumhur ÇİL, Sevim GÖKALP, M. Uğur ŞAHBAZOĞLU, Ümit ŞAHMURAT, Mehmet KAPLAN ve Ali SALMAN seçildi.

 

Genel Kurula katılan ve coşkulu bir konuşma yapılan Türkiye Kamu Sen Genel Sekreteri ve Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin YOKUŞ, çok yoğun mücadeleler sonucu bu noktalara geldiklerini ancak daha arzu ettikleri seviyeye ulaşamadıklarını söyledi.

 

Genel Başkan Yokuş, "Türkiye gibi sık sık demokrasisinin intifaya uğratıldığı ve sık sık siyasi iktidarların kendi yönetimiyle demokrasiyi katlettiği bir ülkede kamu çalışanların örgütlü mücadelesinde kısa sürede sonuç alması oldukça zordur. Bugün Kamu Kurumları artık taşeronluğa gidiyor. Şuan kamu kurumlarında 116 bin taşeron çalışıyor.Bunları da köle gibi çalıştırıyorlar. Türkiye artık açılımlar, saçılımlar ülkesi oldu" diye konuştu.

 

Yokuş, konuşmasında Türkiye Kamu-Sen’in mücadele tarihinden kısaca bahsetti ve her türlü baskıya rağmen hala dimdik ayakta durma direncini gösterdiği için teşkilatlarına ve üyelerine teşekkür etti.

 

Genel Kurulda konuşan Türk Büro Sen İzmir Şube Başkanı Nebi YAY ise, Türk Milletinin,  ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünden asla taviz  vermeyip , sendikal haklar, toplu sözleşme,  grev ve siyaset yapmayı hakkı olarak gören,  çalışan, üreten, yol gösteren ve hak ettiğini almasını bilen sorumlu bir sendikacılık anlayışı ile;  güçler ayrımı yerine güç birliği ve dayanışma anlayışının hakim olduğu, insan onuruna yaraşır, asgari geçim standartı üzerinde bir ücret ve çalışanlar arasında ücret eşitliği doğrultusunda “TÜRKİYE SEVDAMIZ, EKMEK İÇİN KAVGAMIZ” diyerek, 18 yıldır kutsal bir mücadele verdiklerini söyledi.

 

           Ülkemizin sürekli olarak bir çıkmaza sürüklendiği böyle bir zamanda kavramların da değiştiğini  ifade eden Nebi YAY;  “Artık; Adalet derken adaletsizlik, reform derken deform, açılım derken saçılım anlaşılıyor.” dedi.

 

           Yay, haksızlıklara karşı mücadelelerinin devam edeceğini belirtip, konuşmasının sonunda şunları ifade etti; “Haksızlıklara karşı susanlar, dilsiz şeytanlardır.” Hadis-i Şerifini kendimize rehber edindik. Her türlü haksızlığa ve baskıya karşı direndik. Bundan sonra da direnmeye devam edeceğiz.Asla dilsiz şeytanlardan olmayacağız!

 

Bütün kurumlarda huzursuzluğun hadsafhaya ulaştığı ,aynı işi yapan ve 657 sayılı               DMK’na göre 4/A, 4/B ve 4/C statülerinde çalışan fakat farklı ücretlerin ödendiği bir  ortamda huzurdan ve barıştan söz etmemiz mümkün müdür? Hedefimiz; kamuda farklı statülerde çalışanların tamamının 657 sayılı DMK 4/A maddesi kapsamına alınmasıdır. İlkeli, kararlı, sorumlu, onurlu ve yetkili sendika olarak hedefimize ulaşana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Haklı olan bir iddia er geç muzaffer olur. HAKLIYIZ VE MUTLAKA KAZANACAĞIZ.”anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×