LOJİSTİK MERKEZİ KARSIN HAKKIDIR

Ülkü Ocakları Kars İl Başkanlığı köylerde teşkilatlanma konusunda başlatmış olduğu çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Merkez Karakaş Köyü’nde düzenlenen ve çok sayıda köylü vatandaş ve gençlerin ilgi gösterdiği toplantıya, Kars Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Ersançmış ve il yönetimi katıldı.
Merkez Kümbetli Köyü ile başlayan ziyaretlerine Merkez Karakaş Köyü ile devam eden Ülkü Ocakları Kars İl Başkanlığı ziyaret etmiş olduğu köylerde yaşayan vatandaşların sorun sıkıntılarını dinliyor.
Gençliğin sorun, sıkıntı ve beklentileri konusunda çözüm arayışları içerisinde olduklarını vurgulayan Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış, “işsizliğin her geçen gün çığ gibi büyüdüğü ülkemizde birçok sıkıntıyı göğüsleyen köylü vatandaşlarımızın sesine kulak verilmiyor. Ülkü Ocakları Kars İl Teşkilatı olarak, burada yaşayan vatandaşlarımızı ziyaret etmek dertlerini dinlemek, sorunların çözümü noktasında Ülkücü Hareket olarak üzerimize düşeni yapmak için buradayız. Gençlerin sosyal, kültürel ve eğitim alanında gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan bir takım çalışmalarımız var. Bu anlamda şehir merkezine gidip gelemeyen ve köyde oturan genç arkadaşlarımızı ihmal etmemek için köylerimizi dolaşıp köylerde teşkilatlanmalara gidiyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız da devam edecektir” dedi.
LOJİSTİK MERKEZİ KARS’IN HAKKIDIR VE KARS’A KURULMALIDIR
Gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış, Lojistik Merkezin Kars’ta kurulması gerektiğini söyledi.
Onur Ersançmış; “Başbakan Kars’a gelmiştir ve Karslı bir vatandaşımızın Lojistik Merkezin Erzurum’a kurulacağından dolayı tepkisini göstermek için açmış olduğu “Kars Erzurum’un ilçesidir” yazılı pankarta Sayın Başbakan çok kızmıştır. Buna dair miting alanında pek de net olmayan açıklamalar yapmıştır. Sayın Başbakan pankarta kızabilir ama bizim de Karslılar olarak bir kızgınlığımız ve kırgınlığımız vardır buna da kulak vermesi gerekir” diye konuştu.
Ersançmış; “Çünkü bu projenin adı Bakü-Tiflis-Kars Projesi’dir. Bu proje çalışmaları kapsamında Kars Halkı mağdur edilmiştir. Tarlaları, mezarlıkları tarımar edilmiştir. Bütün cefasını Kars halkının çekmesine rağmen değim yerinde ise projeden faydalanma konusunda Kars Halkı cezalandırılmak isteniyor. Devlet büyüklerimizden isteğimiz ya bu projenin adını değiştirip Bakü-Tiflis-Erzurum yapsınlar ya da projenin adına uygun olarak Lojistik Merkezi’nin Kars’a kurulması başta olmak üzere tüm birimlerinin Kars’ta olmasını sağlasınlar” şeklinde konuştu.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×