Murat Dişçi, TSRŞB Sekreter Yardımcılığına Atandı

Murat Dişçi, TSRŞB Genel Sekreter Yardımcılığı’na Atandı

 

 

Murat Dişçi, 11 Ekim 2010 tarihi itibariyle Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve getirildi.

 

1995 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olan Dişçi, hayat dışı sigortacılık ve aktüerya konusunda yurt içinde ve yurt dışında eğitim aldı. Nippon Sigorta, Bayındır Sigorta, Axa Oyak Sigorta ve Finans Sigorta şirketlerinde çeşitli alanlarda uzman, teknik müdür ve genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Dişçi, halen AXIA College of University of Phoenix'te “Global Management” konusunda MBA programına devam etmektedir.

 

Daha önce Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Kaza İnceleme ve Araştırma Komitesi'nde başkan ve başkan yardımcılığı, TRAMER Yönetim Komitesi Başkanlığı ve Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Dişçi, halen Dünya Bankası'nda Financial Sector Network'e bağlı olarak Kara Yolları Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortaları konusunda danışmanlık görevini de devam ettirmektedir.

 

Sigorta Şirketlerinin Mali Bünyeleri ve Yükümlülük Karşılama Yeterlilikleri ile ilgili ödül almış bir çalışması bulunan Dişçi’nin Dünya Bankası tarafından yayınlanmış “Motor Third Party Liability in Developing  Countries”  kitabında sigorta veritabanı ve Garanti Fonu uygulamalarına ilişkin çalışmaları yer almıştır.

 

Murat DİŞCİ TSRŞB Genel Sekreter Yardımcılığı’na getirilmeden önce  ERGO Sigorta’da Bireysel Teknik Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Murat Dişçi evli ve İngilizce biliyor.

 

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×