Parklara kış bakımı yapılıyor

PARKLARA KIŞ BAKIMI

 

Yeni park çalışmalarını sürdüren Etimesgut Belediyesi, mevcut parkların bakımını da aksatmadan yürütüyor. Her mevsim ayrı bir çalışmanın olduğu parklara kış bakımları yapılıyor.

 

RENGARENK PARKLAR

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parkların toprak analizlerini yaparak parkta en iyi yetişecek bitkiyi belirliyor. Belirlenen bitkiler belediye teknik elemanları gözetiminde park görevlileri tarafından parka dikiliyor. Parklardaki birçok bitki Etimesgut Belediyesi’nin kendi seralarından karşılanıyor. Kış bakımları ile baharda parkların rengarenk olması planlanıyor.

 

REVİZYON SÜRÜYOR

Etimesgut Belediyesi, parklarda yaptığı revizyona devam ediyor. Parklarda zarar gören fitness grupları, oyuncaklar, oturma grupları, koşu yolları onarılıyor. Parkların ışıklandırma ve havuz sistemleri de gözden geçirilerek eksikler hemen gideriliyor.

 

PARKLARIMIZI KORUYALIM

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut’a yeni park ve yeşil alanlar kazandırdıklarını ifade ederek, mevcut parkların da bakımlarını yaptıklarını söyledi. Parkların halkın ortak kullanım alanları arasında yer aldığını ifade eden Demirel, “Hemşehrilerimizin en iyi şekilde yararlanmaları için yaptığımız park ve yeşil alanların korunması noktasında halkımıza büyük görevler düşmektedir. Parklarımızda görevlilerimiz var ancak, halkımızın sahip çıkmasıyla parklarımız daha da güzel olacaktır” dedi.anadoludahergün
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×