SEÇİM BEYANNANEMİZ VAAT DEĞİL DEVLET SÖZÜ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, "MHP’nin seçim beyannamesi vaat değil devlet sözüdür" dedi.
Erdoğan, partisinin seçim beyannamesinin tanıtımı için Adana Muhtarlar Birliği Başkanı Soner Şimşir ile bağlı şube başkanlarını ziyaret etti. Beyannamede muhtarlarla ilgili projelerini özetle anlatan Erdoğan, “Köy ve mahalle muhtarlarının halen 370 lira olan maaşları, yerleşim biriminin idari yapısı ve nüfusu gibi kriterler dikkate alınmak suretiyle bu yıl net 825 lira olarak belirleyeceğimiz en az asgari ücret tutarına yükseltilecek. Köy ve mahalle ihtiyar heyeti üyelerine her ay 150 lira huzur hakkı ödenecektir” bilgisini verdi.
Erdoğan, Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Abdulmuttalip Balcı’yı ve yönetimini de ziyaret etti. Burada da MHP’nin projelerini dile getiren Erdoğan, her yıl 700 bin kişiye iş alanı oluşturulacağını, yoksul vatandaşın onurunu incitmeden yardımların artırılarak sistemli hale getirileceğini, her vatandaşın onurlu, mutlu bir hayat sürmesinin teminat altına alınacağını kaydetti. Erdoğan “Türkiye her alanda 2023’de ‘lider ülke’ olma vizyonunu stratejik hedef ve proje olarak hayata geçirecek tek partidir” diye konuştu.
Erdoğan şunları kaydetti:
“Bunlar bazılarının sürekli yaptığı gibi unutulan, unutulacak olan vaat değil; inandığını söyleyen, söylediğinin arkasında duran, milli iradenin tek adresi olarak gördüğü milletinin tercümanı olan Milliyetçi Hareket ve onun genel başkanı Devlet Bahçeli sözüdür.”
Abdulmuttalip Balcı da, her bakımdan tarihi ibretlik bir dönemden geçildiğini söyledi. 21 yıllık dernek olduklarını belirten Balcı, ilk defa bu hükümet döneminde “Türk” adının yasaklandığını, derneğin adındaki ‘Türk’ ibaresinin verilen mücadele sonunda muhafaza edilebildiğini anlattı. Balcı, “Ülkemizin, milletimizin huzur ve bekası için irade kullanmaya devam edeceğiz” diye konuştu.İHA
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×