Ülkemiz her devletin gözünü diktiği bir bölgede bulunmaktadır. Yıllardır Ortadoğunun ve Türkiye’nin sınırlarını değiştirecek İsrail’e  toprak kazandırmak için akla gelmedik oyunlar oynanmaktadır. Bu projenin başını da ABD çektiğini herkes bilmektedir. Dünyanın düzeninin sağlanması konusunda ABD’nin en çok bize ihtiyacı olmasına rağmen her zaman arkamızdan iş çeviren de o olmuştur. Mustafa Kemal den sonraki liderler bunu hep göz ardı etmiştir. Onlar bizim müttefikimiz bize zarar gelecek bir projeye imza atmazlar diye kendilerini kandırmaya devam etmişlerdir. 
Biz NATO ya 1952 yılında üye olmuşuz ama 52 yıl boyunca da  Nato toplantısı bizim ülkemizde yapılmamıştı. Yani ilk NATO toplantısı 2004 yılında İstanbul’da yapıldı. Bu bile bize ne kadar önem verdiklerini göstermez mi? Nato ülkelerinin en kuzeyindeki devletiz önemli bir bölgede bulunuyoruz ama biz ülkemizi düşmandan koruyacak hava savunma sistemini bile bize çok gördüler kendi paramızla bile bize erken uyarı sistemi füzeleri satmadılar bu nasıl ortaklık. 
Türkiye Cumhuriyeti ülkesiyle milletiyle bölünmez bir bütündür bunu kimse aklından çıkarmasın biz kendi içimizde kavga ederiz ama konu vatan olunca bir fikir altında birleşebiliriz. 
  S-400 lerin alınması ve konuçlandırılması konusunda iktidar muhalefeti ile bir anada birlik olduk S-400'e gerek yok diye bir tane çatlak söz çıkmadı. Ucu nereye gidecekse gittiği yere kadar gitmeli bu işin. Dünya şunu bilmeli Türk Milleti söz konusu vatanları olunca her şeyi yapacağını görmeli. Bizi NATO dan mı çıkaracak o biraz sıkar ama denesinler. Yukarı da da yazdım ülkemizi bölmek için sürekli planlar yapan ABD ve yandaşları bu planlarını yapmaya çalışırken bizim kararlılığımızı görüp planları erteleyebilirler belki de kim bilir vazgeçebilirler bile. Sevgili okuyucularım ABD ve yandaşlarının oyununda bizim yer altı zenginliklerimizin çıkarılamaması da olduğunu düşünüyorum. Yıllar önceki uçak ve otomobil sanayi sistemimizi yaptırmadıkları gibi, petrol arama konusunda da öyle olmuş. Biliyor musunuz daha düne kadar üç tarafı deniz olan ülkemizde petrol arama gemilerimiz dışarıdan kiraladığımız gemilerdi.(Bu konuyu başka bir yazımda yeniden ele alacağım.) 
S-400 ler iyi oldu; hem hava savunmamız var artık bırakın dünyanın herhangi bir yerinden, atmosferin dışından bile gelecek bir tehlikeyi anında haberimiz olacak ve yok edebileceğiz. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mehmet YAVUZ 5 ay önce

Güzel bir düşünce aynen katılırım.
Fakat ülkemizin başındakiler endişe vericidir.Alışkanlıklarından vazgeçip,ayrımcı olmamaları gerekir.Sevgiler Şadan kardeşim.

Misafir Avatar
Zeki Özgen 5 ay önce

2002 öncesi nerede ise hergün bor ve madenlerden bahseden zevat Siirt hadisesi öncesi avrupa seyahati dönüşü sonrası bir kez olsun o konuyu tekrarlamadı.????