MEZİTLİ SAHİL BANDI YENİLEME PROJESİNİN % 65İ TAMAMLANDI

Mersin’in sahil kenti kimliğine yakışır bir hale gelmesi için Mersin genelinde yoğun bir şekilde projelerine devam eden ve Mezitli ilçesinde yaklaşık 80 bin m2 alanı kapsayan projede adım adım sona yaklaşılıyor.

Yaklaşık altı ay önce başlayan çalışmalar neticesinde % 65’i tamamlanan Mezitli sahil alanında kentsel tasarım projesi kapsamında, alanda taş tahkimat çalışmaları, iskele çalışmaları, betonarme çalışmaları, alanın elektrik alt yapı çalışmaları, yağmursuyu ve kanalizasyon hattı çalışmaları tamamlanırken, balıkçılar için yapılan tesisin %50’si tamamlandı. Tahkimat arkası beton duvarlar ve koşu pistinin yapımına başlanan projede 15 gün içerisinde yürüyüş amaçlı seyir yolunun yapımına başlanacak.

Fen işleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı 45 kişilik ekibin yürüttüğü hummalı çalışmalar tamamlandığında 2 adet basketbol sahası, 2 km uzunluğunda yürüyüş yolu bandı, 2 km uzunluğunda bisiklet yolu, kondisyon alanı, çocuk oyun alanları, engelli çocuk oyun alanları, kaykay pisti, uçurtma çayırı, etkinlik meydanları, 11 adet seyir terası, restoranlar ve balık tutmak isteyen vatandaşlar için 2 adet balıkçı iskelesi Mersinli vatandaşların kullanımına hazır olacak.

Kasım ayının sonlarına doğru bitirilmesi planlanan proje, peyzaj düzenlemeleri ile birlikte yeşillendirilecek ve Mersinli vatandaşların hoşça vakit geçirebileceği alanlar oluşturulacak. Mezitli ilçesinin çehresini değiştirecek proje sayesinde sahiller modern, kaliteli ve nezih bir kimliğe kavuşacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×