17 YABANCI ÖĞRETMEN BAŞKAN KOCAMAZI ZİYARET ETTİ

  Comenius (Saygı duymayı öğrenerek büyümek ve gelişmek) projesi kapsamında Tarsus Sağlık Eğitim Vakfı (SEV) İlköğretim Okulu’nun konukları olan yabancı öğretmenler, Tarsus gezdikten sonra Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı makamında ziyaret ederek, Tarsus hakkında bilgi aldı.

SEV İlköğretim Okulu Müdürü Pelin Çağlayan ile Tarsus Amerikan Koleji ve Tarsus SEV İlköğretim Okulu Kurumsal İletişim Yöneticisi Dilem Deniz Yıldırım’ın eşliğinde yapılan ziyarette Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, konukları Tarsus’ta ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Tarsus’un tarihi ve kültür hakkında konuklara bilgi veren Başkan Kocamaz, “Geçmişi on bin yıl öncesine dayanan bir kenti, medeniyetlerin, dinlerin ve dillerin kesiştiği bir kenti bir çırpıda anlatmak çok zor. Sizleri Tarsus’ta, böyle tarihi bir kentte,  Hz. Daniyal’ın, St. Paul’un ve Yedi Uyurlar ’la Eshab-ı Kehf’in nefes alıp yaşadığı, suyunu içtiği bir kentte görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

2 gündür Tarsus’ta olduklarını dile getiren öğretmenler, Türklerin ve Tarsusluların çok sıcak kanlı ve misafirperver sever insanlar olduğunu, Tarsus’ta olmaktan son derece mutlu olduklarını belirttiler.

Amaçlarının ülkelerin kültürlerini tanımak olduğunu belirten konuklar, Türkleri de ülkelerinde ağırlamak istediklerini söylediler.

Başkan Kocamaz, konuk ülke temsilcilerine fincan takımı ve Tarsus’u tanıtıcı kitaplar armağan ettiHERGUNTURK
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×