19 MAYIS ORTAOKULU İDARECİ VE ÖĞRETMENLERE EĞİTİM PROĞRAMI

Mersin Toroslar İlçesinde bulununan 19 Mayıs Ortaokulu,  okul yöneticileri ve öğretmenlerden oluşan grup Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı “Erasmus+” Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Programı Ana Eylem 1 (KA1) programı altında Çek Cumhuriyeti ,Fransa ve İzlanda’da proje faaliyeterine katıldı. 

Avrupa Birliği Bakanlığı Ab Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı “Erasmus+” Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Programı Ana Eylem 1 (KA1) programı altında okul yöneticileri ve öğretmenleri Çek Cumhuriyeti (21.Yüzyılın Öğrenim Yöntemleri ile Eğitim), Fransa (Probleme Dayalı Öğrenim Yöntemleri) ve İzlanda’da (İşbaşı Gözlem-Okul Gözlemi) proje faaliyetlerine katıldı.
19 Mayıs Ortaokulu Müdürü Rasim Küçük, Bu faaliyetlerde elde edilen bilgi, becerilerin paylaşımı kapsamında ilk olarak Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim üyeleri ve öğrencilerine yönelik bir çalıştay gerçekleştirildi. Katılan kurslar ve gözlemlerden elde edilen bilgilerin, sunumlar ve uygulamalar aracılığıyla paylaşılmış ve geleceğin öğretmenlerine Avrupa Birliği projelerinde yer alma isteği oluşturulurken öğretmenliğe başladıklarında kullanabilecekleri eğitim-öğretim yöntemlerine uygun örnek dersler işlendiğini belirtti.
Proje Koordinatörü Saynur Özkan, “Seminer döneminde kurum içinde tüm öğretmenlere ve ardından Mersin İli Merkez İlçelerinde (Toroslar, Akdeniz, Yenişehir- Mezitli) görev yapmakta olan İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler Öğretmenlerine  yönelik olarak bilgi ve deneyim paylaşımında bulunuldu. İl genelinde projelerinin görünülebilirliği sağlanırken öğretmenlerin konuya ilişkin bilgiler edindi. Proje faaliyetleri süresince “Bilgi aktaran”  değil “Öğrenmeyi Öğrenen” öğretmen olma vurgusu yapıldığına ise dikkati çekmiştir.HERGUNTURK
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×