Çalış, eğitim ödeneğini TBMMye taşıdı

ÇALIŞ, EĞİTİM-ÖĞRETİM ÖDENEĞİNİNİ

TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

 

 

MHP Karaman Milletvekili Op. Dr. Hasan Çalış, öğretmenlere ödenen eğitim-öğretim ödeneğinin genel idari hizmetler sınıfında çalışan memur, şoför ve VHKİ gibi diğer sınıflarda çalışan personele de ödenmesini istedi.

 

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi veren Karaman Milletvekili Çalış, eğitim ve öğretim ödeneğini böylece TBMM gündemine taşımış oldu.                               Eğitim ve öğretim hizmetlerinin de, ülkemizde bir çok hizmet alanında olduğu gibi ekip işi olduğunu vurgulayan Çalış, önergesinde; öğrencilere verilen  eğitim-öğretim hizmetinde, en alt kademeden en üst kademeye kadar her çalışanın katkısı bulunduğunu hatırlatarak, “Bu nedenle, öğretmenlerimize ödenmekte olan eğitim öğretim ödeneğinden, genel idari hizmetler sınıfında çalışan kurum personeli de yararlanmak istemektedir.”dedi.

 

 Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’dan öğretmenlerimize ödenmekte olan eğitim-öğretim ödeneğinden genel idari hizmetler sınıfında çalışan memur, şoför ve VHKİ gibi kurum personelinin de yaralandırılıp-yaralandırılmayacağını öğrenmek isteyen Karaman Milletvekili Hasan Çalış, bu konuda bir çalışmaları olup-olmadığını sordu.

 

 anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×