EYLÜL 12DEN VURDU
 Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen söyleşi ile Emine Özgenç, 12 Eylül döneminin bilinmeyen ve gösterilmeyen taraflarını anlattığı “Eylül 12’den Vurdu” kitabının tanıtımını yaptı.
 

Yazar Emine Özgenç, imza töreni öncesinde kısa bir açıklama yaptı. 12 Eylül döneminin basın ve yayın organlarında taraflı anlatıldığına dikkat çektiği konuşmasında, o zamanların tanıkları olarak gerçekleri kitaba aktardığını belirtti. Özgenç konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“ 12 Eylül okuma alışkanlığımızı yok etti. Farkındalığı yok etmek üzere kurulmuş bir düzendi 12 Eylül. Bu amaçla sadece gözleri değil yürekleri de körleştirdi. Bu kitapla yürekleri vatan sevgisiyle taşan gencecik insanların, çektiği acıları anlattım. Dönemin insanlığa, eğitime vurduğu darbeyi anlattım.”

 

Yaptığı duygusal konuşma ile o dönemde yaşadıklarının gelecek nesillere aktarılması için eline kalemi alarak bu kitabı yazdığını anlatan Özgenç, tarihin anlatılmasının tarihin yaşanması kadar önemli olduğunu vurguladı.

 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız da böyle bir kitabı kaleme alarak o dönemin sıkıntılarını dile getirdiği için Sayın Özgenç’e teşekkür etti.

 
Daha sonra Yazar Emine Özgenç, okuyucularının aldığı  kitapları imzaladı.


İHA
İlgili Galeriler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
NAZİFE YILDIZ SÜKAN 9 yıl önce

12 eylül ile ilgili yaşanmış gerçek bir yazı. Ayrıca bu konuda bir ilk i bizlere yaşattığı için sayın Emine ÖZGENÇ'e çok teşekkür ederim.