KOCAMAZ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI KUTLADI

 Yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlamanın sevinci ve heyecanı içinde olduğunuzu biliyorum. Çünkü sizin yaşadığınız duyguları, bizlerde yıllar önce yaşadık okula yeni başlayan minik yavrularımızda ki heyecan, üst sınıflara geçen çocuklarımızın da arkadaşlarına kavuşmanın yarattığı sevinci tahmin edebiliyorum.

Sizlerin çağın gereğine göre yetiştirilmesi, toplum olarak en fazla önem vermemiz gereken konudur. Eğitim ve öğretim hayatının temeli sayılan ve önemli bir yer olan ilköğretim, uzun bir yolun başlangıç noktası olarak görünmelidir. İlköğretim, geleceğimizin teminatı olan siz çocuklarımızın hayatında önemli bir evreyi kapsamaktadır. Nasıl ki temeli sağlam olmayan bir bina çökerse, eğitim ve öğretim hayatının temeli sayılan ilköğretim dönemi sağlam olmayan bir bireyin, ilerleyen yıllarda tahsil hayatında sıkıntılar doğar.

İyi yetişmiş bir nesil bir ülkenin en güçlü sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış Türkiye’nin yolu da iyi bir eğitimden geçmektedir. Sizlerin alacağı iyi bir eğitim, aydınlık ve çağdaş Türkiye’nin yarınlarına yapılacak en büyük yatırımdır. Hiç kuşkusuz ki, en mantıklı ve doğru yatırım insana yapılan yatırımdır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, eğitim ve öğretimi elimizden geldiğince yatırım yapmaya ve destek olmaya çalışacağız. Sizler kutlu bir yolun ilk adımlarını atmaya başlıyorsunuz. Bu yolda başta aileleriniz ve öğretmenleriniz olmak üzere toplum olarak daima sizlerin yanında olacağız. Bu güzel vatana ve millete hayırlı birer insan olarak yetişmeniz için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

Sizlere dağıttığımız kırtasiye malzemelerini, eğitim-öğretim hayatına başlamanın küçük bir hediyesi olarak kabul edin, ancak asıl hediyeyi inşallah yıllar sonra güzel bir eğitim almış hayırlı birer evlat olarak sizler bize vereceksiniz.

Yeni eğitim öğretim yılının, başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere bütün toplumumuza hayırlı olmasını diliyor, çocuklarımızdan hiçbir fedakârlığı esirgemeyen ve her an onların yanında olan ailelerimizi kutluyor, siz sevgili çocuklarımıza da başarılar diliyorum.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×