Oğuzata ilk öğretim okullarının ilk temeli atıldı

                      OĞUZATA İLKÖĞRETİM OKULLARI EĞİTİM KONAKLARI

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genelmerkezi tarafından,başlatılan ve öncelikle okulu olmayan köylere okul yaptırmak için OĞUZATA İLKÖĞRETİM OKULLARI EĞİTİM KONAKLARI kampanyası . Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genelmerkezi tarafından ilk temel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katıldığı tören ile Aksaray Dikmen Köyü’nde atılarak okulun yapımına başlandı..

“Gelecek Okulla Başlar” ve “Okulsuz Her Köye Bir Eğitim Konağı” sloganlı projeyle yapılacak bütün okulların adının “Oğuzata İlköğretim Okulları” olması kararlaştırıldı. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol anlaşmasını da imzaladı.

Tek tip yapılacak okullar, Selçuklu döneminin mimarisini yansıtan konaklar şeklinde olacak. Oğuzata İlköğretim Okulları’nın her birinde 170 öğrenci eğitim görebilecek. Çocukların sosyal yaşam alanlarını iyileştirici yeşil alan düzenlemeleri de planlandı. Ülkü Ocakları yapılacak her okulun çevresine de bin fidan dikecek.  Dikmen Köyü’nde öğrencilerin taşımalı bir şekilde çevre köylere götürülerek öğrenim gördüklerini dile getiren Genel Başkanımız Sayın Harun Öztürk, Hedefimiz, okulsuz hiçbir köyün ya da yerleşim biriminin kalmaması. Özellikle köy gençliğinin eğitim öğretim imkânlarının artmasını temin etmek başlıca amacımız. Daha sonra bu okullardan yetişecek olan nesillerin başta yetiştikleri toplum olmak üzere milletimize ve devletimize faydalı bir fert olmalarını bekliyoruz. Proje, ülkemizin bütün meselelerinin asıl sebebinin, çözümüne yönelik bir katkı niteliğindedir. Projenin gerek fikir gerekse isim babası liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’dir. Kendisinin ülkücü gençliğe çizdiği hedef ve yüklediği görev bu projeyi gerçekleştirmemizdeki en önemli dayanağımız” demiştir.

Ülkü Ocakları Genel Başkanlımız Sayın Harun ÖZTÜRK den aldığımız bu fikirle Oğuz Ata Okulları kapsamında Belkaya İlköğretim Okulu ve Karaburun Köyü İlköğretim Okullarının iki tadilat ve gerekli bakımlarını yaparak bölge halkının ve ülkemizin hizmetine sunduk.

Ereğli Ülkü Ocakları  Başkanı Serdar Kökafşar konu ile ilgili yaptığı açıklamada “hem projenin fikir babası MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli hem de Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Harun Öztürk Beyler bizlerden ülke ve millet için sağlıklı düşünen, kendisini değil etrafında olup bitenleri umursayan, eğitimli ve donanımlı gençlerle ülkemizin refah seviyesinin arttırılacağını ve geleceğinin teminat altına alınacağını her fırsatta dile getirerek böylesine hayırlı ve milletimizin geleceğini düşünen bir anlayışla önemli bir projeyi hayata geçirdiler. Bizlerde acizane başlatılan bu kampanyanın ve projenin “Ereğli ayağında neler yapabiliriz?” diye düşünürken taşımalı eğitim verilen iki okulumuzun çok öncelikli fiziki sorunlarının ortadan kaldırılması adına çalışmalar yaptık. Yaptığımız bu çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen herkese bu eğitim kurumlarından bundan sonra yararlanacak herkes adına çok teşekkür ediyorum. İnşallah temennimiz buralardan yetişecek gençlerin yarın ülkemizin geleceğine yönelik makamlara gelmesi ve okullarını, yörelerini unutmadan; bulundukları makamın ağırlığını taşıyarak milletimizin hadimi olmalarıdır. Ülkemizin birinci problemi olan eğitim konusundaki faaliyetlerimiz bundan sonrada artarak devam edecektir. Bir kez daha desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyor, yapılan fiziki iyileştirmelerin Belkaya Kasabamıza ve Karaburun Köyümüze, Ereğli’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×