TOROSLARDA 5 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI

Toroslar Belediyesi ilçe sınırları içerisinde bulunan İlköğretim Okulları’ndaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik düzenlediği kırtasiye yardımını bu yılda gerçekleştirdi.

Bugüne kadar 35 bin kırtasiye paketi dağıtarak ekonomik geliri düşük vatandaşların çocuklarına kırtasiye yardımı yapan ve  eğitim desteği sunan Toroslar Belediyesi, bu yıl da 5 bin öğrencinin kırtasiye ihtiyacını karşıladı.

Okul Müdürleri’nin tespit ettiği ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye dağıtımını gerçekleştiren Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya gittiği okullarda öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Eğitime verdikleri önemi her fırsatta dile getirdiklerini ve çalışmalarını bu doğrultuda yönlendirdiklerini kaydeden Başkan Tuna; “Bu çocuklarımız geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızdır. İyi bir gelecek eğitimle başlar. Bu yüzden de eğitime büyük önem veriyoruz” dedi.

İçerisinde kalem, defter, silgi, açacak, pastel boya, defter kabı gibi temel kırtasiye malzemelerinin bulunduğu paketleri öğrencilere armağan eden Belediye Başkanı Hamit Tuna, yaşam boyu gerekli olan bilgi ve becerilerin temelinin ilköğretimde atıldığını belirtti.

Toroslar Belediyesi olarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne en fazla arsa tahsis eden belediye olduklarını, ilçe sınırlarında bulunan okulların temizliğinden boyanmasına kadar tüm ihtiyaçlarına karşılık vermeye çalıştıklarını dile getiren Başkan Tuna; “İhtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıttığımız kırtasiye malzemeleri ile de eğitimin birinci önceliğimiz olduğunu gözler önüne seriyoruz” dedi.

2011-2012 eğitim ve öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Amacımız çocuklarımızın iyi eğitim alması. O anlamda Milli Eğitim Müdürlüğümüzle diyaloglu bir çalışma sergiliyoruz. İlçemizde bizim verdiğimiz arsalarda Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Sayın Valimizin de önemli katkılarıyla fiziki anlamda çok problemimiz kalmadı. Tabi bu fiziki mekanların bakımı ve onarımı ile ilgili de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çocuklarımız geleceğimiz. Bu Ülkeyi gelecekte onlara emanet edeceğiz. Bir milletin geleceğe umutla bakabilmesi için çocukların iyi eğitilmesi gerekir. Geleceğimiz, umudumuz bu çocuklardır. Bu vesile ile 2011-2012 yılı eğitim camiasına, öğrenci ve velilerimize hayırlı olsun” dedi.

İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×