Ülkücülerden Köy öğrencilerine Eğitim Atağı
Ülkücülerden
Köy öğrencilerine Eğitim Atağı
 
Mersinli Ülkücüler köy okullarında eğitim seferberliği başlattı.
Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Dutar, Mersin’in Gülnar ilçesinde ki İshaklar Köyünde ilköğretim okulu öğrencilerine kitap kırtasiye ve ayakkabı yardımında bulundu.
Gülnar’a 36 km uzaklıkta bulunan İshaklar köyündeki öğrencileri bağrına basan Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Dutar köylülerin yoksul olduğunu bu durumun öğrencilere de yansıdığını anlattı.

150 ÖĞRENCİYE YARDIM EDİLDİ
Başkan Dutar, “ Mersin Ülkü Ocakları başkan ve yöneticileri olarak köyü gezdik. Okulu gördük öğrencilerle sohbet ettik. Köy yoksul, 150 öğrenciye yardım ettik. Öğrencilerin ayakkabıları bile yok, onlara kitap verdik, kırtasiye, kalem, kağıt yardımında bulunduk, ayakkabı dağıttık. Çok memnun kaldılar. Hem köylüler hem öğrenciler, bizlere hayır dua ettiler.”dedi.
CAMİYE DE BADANA BOYA HALI SÖZÜ VERİLDİ
Okulda öğretmenin de yetersiz olduğunun gözlendiğini dile getiren Başkan Dutar, Öğrencilerin birleştirilmiş sınıflarda eğitim görmek zorunda olduklarının altını çizdi.
Köy camisinde Cuma namazı sonrasında cemaatle sohbet ettiklerini anlatan Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Dutar, köylünün namaz kıldığı camii’ninde bakımsız olduğunu ve bundan dolayı köylülere caminin badanası boyası birde halıları için yardım sözü verdiklerini söyledi.
Yardıma muhtaç köylere eğitim yardımları yapmaya devam edeceklerini ifade eden Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Dutar, yardımsever vatandaşları da kendilerine yardımcı olmaları için çağrıda bulundu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×