YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

          Tüm yurtta olduğu gibi Anamur’da da 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı başladı. Öğrenciler sabah saatlerinde dersbaşı yapmak için okullarına giderken, çalan ilk zil ile Anasınıfı ve 1.sınıf öğrencileri yeni öğretmenleri ile tanıştı.
          Eğitim ve Öğretim’de ülkemizi Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedef olan zirveye taşıma görevini üstlenen öğretmenler de çalan ilk zil ile genç nesillere doğru koştular.
          Anamur Belediye Başkanı Mehmet TÜRE yaptığı açıklamada Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı’nın tüm Öğretmen, Öğrenci ve Velilere hayırlı olmasını diledi.
          Başkan TÜRE; ‘Ülkemizi geleceğe hazırlayacak olan Eğitim ve Öğretim Sistemi yeni bir yıl ile ders başı yapmıştır. Anamur İlçesi olarak Eğitim ve Öğretimdeki Öğrenci, Öğretmen ve Veli işbirliği ve toplam okul başarısında gözle görülür bir gelişim sağlamıştır. Anamur Belediyesi olarak bizler de Eğitim ve Öğretim’de üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirerek her alanda okullarımıza, öğretmen, öğrenci ve velilerimize destek olmaktayız. Bu desteğimiz ise her zaman kararlılıkla sürecektir. Bu bağlamda Öğretmen, Öğrenci ve Velilerimize başarılar diliyorum’ dedi.

          Anamur Belediyesi okullarımıza bank desteği, okul önlerinde durak yapımı, okul bahçelerinde betonarme çalışmaları ve öğrencilere kırtasiye yardımları gerçekleştirdi ve bu çalışmalarını sürdürüyor.HERGUNTURK
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×