Aldırmaz, özgürlükler insanlığın ortak değerleridir

ALDIRMAZ: TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLER

İNSANLIĞIN ORTAK DEĞERLERİDİR…

 

   Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, herkesin temel insan hak ve özgürlüklerine sahip olduğunu, bu hak ve özgürlüklere saygı duymanın çağdaş toplum olmanın bir gerekliliği olduğunu söyledi.

   10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Zihni Aldırmaz, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 10 Aralık 1948 tarihinde “Evrensel İnsan Hakları Bildirisi’ni kabul ettiğini hatırlatarak, “62 yıldır 10 Aralık tarihi Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır. İnsan hakları bireyin insana yakışır, onurlu bir yaşam sürmesi için temel değerleri ifade etmektedir” dedi.

   Aldırmaz, insanların bu temel hak ve özgürlükleri kullanırken başkalarının haklarına saygı duymasının gerekliğini de vurguladı. Toplumsal huzurun devamlılığının karşılıklı sevgi saygı ve haklara saygı duymakla sağlanabileceğini belirten Aldırmaz, şöyle devam etti:

   “İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi devletin görevi olduğu kadar bireyin sorumlulukları da bu konuda büyük önem taşır. Ülkemizde insan hakları anlamında önemli adımlar atılmış, yasalarla bu haklar güvence altına alınmıştır. İnsan hakları standardının daha üst düzeye çıkarılması için de küçümsenmeyecek adımlar atılmıştır. Zaten Türkiye, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca 1948 yılında kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’ne ilk imza atan ülkeler arasındadır. İnsanlığın ortak değeri olan bu hakların geliştirilmesi için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.”anadoludahergün
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×