BAHÇELİ quot;Sadece 2019#039;da değil, sonrasında da 5 yıl boyunca desteğimizi sürdüreceğiz#039;
 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dünkü konuşmasında MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayacağını ve Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini ilan etmişti. Bahçeli, partisinin grup toplantılarında gelen eleştirilere yanıt verdi. "2019'dan sonraki 5 yıl boyunca da yeni sistemin kalıcı hale gelmesi için süreç birliğinin, ahlaki ittifakın gereğini gönül huzuru ile yapacağız. Bu şartlar altında dün de belirttiğim üzere partimiz 2019'da Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaktır." diyen Bahçeli, CHP'li Özgür Özel'in "Patron çıldırdı" eleştirisine de "MHP'nin kapısına tasfiye sürecinde ibaresi asıldığını onursuzca söyleyenler, patron çıldırdı, kapatıyoruz sözlerini ile irademizi saptıranlar uçurumların en derinine çıldıra çıldıra düşmüşlerdir." sözleriyele yanıt verdi.

Konuşmasının büyük bölümünü dış politikaya ayıran Bahçeli, İran'daki olaylarla ilgili "İran'da her ne yaşandı ve yaşanıyorsa öncelikle bu ülkenin iç sorunudur. Türkiye'ye düşen İran'ın toprak bütünlüğünü tartışmasız desteklemesidir. Demokratik iyi niyetli beklentilere şüphesiz kulak verilmelidir. Ancak İran'ı karıştırmak isteyen eller, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'yu kana bulayan Arap Baharı'nın devamını kurgulamışlardır." dedi.

''2017 yılı kolay geçmemiştir. Bölge ve dünyayı doğrudan etkileyen pek çok gelişme yaşanmıştır. Ülkeler arası hizip ve husumetler kamçılanmıştır. Tüm dünya kendi içinde, kendine özgü derin bir istikrarsızlık sarmalına hapsolmuştur. Biz bu durumdan elbette memnuniyet duymuyoruz. Gelecek adına karamsarız. İlker dürtülerin öne çıkmasın demokrasiye zarar vermektedir. Güçlünün haklı, haklının güçsüz olduğu bir insanlık tablosu karşımızdadır. Bu ağır tablonun kabarık faturası ise masumların önüne konulmaktadır.

'VAR OLAN DÜNYA GERÇEĞİ BİR NEVİ ORTAÇAĞ KARANLIĞIDIR'

Küresel emperyalizmin siyasi ve ekonomik operasyonları silah gibi kullanılmaktadır. Nükleer silahlanmadaki korku verici tırmanış insani endişeyi haklı olarak tırmandırmaktadır. Her düzeyde akıl tutulması, kafa karışıklı belirginleşmiştir. Var olan dünya gerçeği bir nevi ortaçağ karanlığıdır. Çıkış yolu bulunamazsa dünyanın hiçbir ülke ve coğrafyası güvenli olamayacaktır. 20. yüzyılın fahiş yanlışlarını tekrar etmek olsa olsa akılsızlık, körlük ve su katılmamış cahillik olacaktır.

IŞİD'İ KİMLERİN KURDUĞU BELLİDİR

2017'de taşlar yerinden oynatılmıştır. Terör örgütleri ülkemizle birlikte komşu coğrafyalarda at koşturmuşlardır. Güney sınırlarımız boyunca uzanacak bir terör koridoru açılmak istenmiştir. Terör devletinin inşası için yoğun gayret sergilenmiştir. PYD-YPG bu maksatla silanlandırılmıştır. Şiddet övülmüş özendirilmiştir. Terörizm desteklenmiş, korumaya alınmıştır. IŞİD'i kimlerin kurduğu, kimlerin sevk ve idare ettiği bellidir. Bir terör örgütünün bir başka terör örgütü ile denetlenmesi hesaplanmış, sahada icra edilmiştir. Haçlı hevesleri ülkemizin çevresinde dolaşmış tarihi miraslara kastetmiştir. Suriye'de oynanan oyunlar kıyıya vurmuş, karanlık senaryolar netleşmiştir. Terör örgütlerini kışkırtanlar İslam'a hasımdır.

'ABD'NİN KUDÜS DAYATMASI YENİ BİR HAÇLI SEFERİDİ'

ABD'nin Kudüs komplosu Türk ve İslam dünyasına meydana okumakla eş anlamlı bir provokasyondur. 6 Aralık 2017 tarihli açıklamamda Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma arayışının zaman ayarlı bomba olduğunu söylemiştim. Sakat karar kuşku yok ki skandal ötesi hezeyandır. Kudüs'ün tarihi statüsüne göz dikilmiştir. İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) olağanüstü İstanbul zirvesinde, BM Genel Kurulu'nda 128 ülke iradesi ile reddedilen ABD'nin Kudüs dayatması yeni bir Haçlı seferidir.

Kudüs önemlidir, çünkü gerilim düşmezse, dayatmalar sürerse bir kıvılcım bölgemizi mahvedecek, yankı ve yansımaları tüm dünyaya yayılacaktır. Kudüs önemlidir, çünkü İstanbul'un öz kardeşi, ecdad yadigarı, manevi hazinedir. ABD'nin Ortadoğu'yu çekmek istediği çukur, itmek istediği uçurum malumdur.

BAE DIŞİŞLERİ BAKANI'NA FAHRETTİN PAŞA TEPKİSİ

Geçtiğimiz aralık ayı içinde BAE Dışişleri Bakanı hepimizi infiale sürükleyen bir paylaşım yapmıştır. Nimetbilmezlerin söz konusu torunu haddini aşarak kahramanlarımıza dil uzatmıştır. Utanmadan, sıkılmadan efendilerine şirin görünmek adına Türk düşmanlığına soyunmuştur. Fahreddin Paşa'yı hırsızlıkla suçlayarak iğrenç bir bühtanda bulunmuştur. En nazik ifade ile alçaklık ve ahlaksızlıktır. Bu sömürge artığının Fahreddin Paşa'ya ve ecdadımıza dil uzatma densizliği nankörlüktür. Bir hırsız varsa, hain aranıyorsa, Osmanlı'ya ihanet eden bir avuç Haçlı kalıntısından başkası olamayacaktır. Hırsız, Türk ve İslam'ın onurunu savunan ecdadımıza pusu kuranların ta kendisidir. Bugünkü torunları hırsız bulmak istiyorlarsa yanını yöresini yoklasınlar.

'KERKÜK'ÜN MİLLİ HAYSİYETİ ŞİMDİLİK GÜVENLİK ALTINA ALINMIŞTIR'

2017'nin en önemli gündem başlıklarından birisi de Kerkük olmuştur. Barzani 25 Eylül referandumu ile hayatının hatasını yapmış, çocukluk hayallerinde boğulmuş gitmiştir. Türkmeneli'nin ve Kerkük'ün milli haysiyeti şimdilik güvenlik altına alınmıştır. Bir hafta önce Irak Türkmen Cephesi Bölge Sorumlusu Salihi suikast sonucu şehit edilmiştir. Tüm soydaşlarımıza ve aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Ötüken onuru yere düşmeyecektir. Gün ola harman ola, o gün hele bir gele. Gözyaşları dinecek feryatlar bıçak gibi kesilecektir. Varsın başkaları geçmişi konuşsun. Biz işimize bakacağız, ülkücü olmanın şerefini taşıyacağız.

'FETÖ VE DİĞER ÇETELERLE GELDİLER'

2017'de terör örgütleri ile üzerimize geldiler. Tarihi hesaplarını görmek istediler. Satılık kalemleri, kiralık köşe yazarlarını, yarım aydınları, sahtekar televizyoncuları kullandılar. İftira attılar, itham silahını çektiler. Kah özgürlük ve insan hakları maskesi ile, potansiyel Türk düşmanı vasıfları ile kalemizi çökertmeye kalkıştılar. Başardılar mı? Elbette hayır.

Türk düşmanlığının federasyon çatısında kaynaşanlar huzursuzdur. Namertlerin yüzü asıktır. Mütemadiyen MHP'yi eleştirip Türklük alerjisinden nemalananlar denetimli kavga, icazetli provokatörlük yöntemleri ile sonuca gitmeyi hedeflediler. FETÖ ile diğer çeteleri yanlarına alarak geldiler direndik. Hain akınlara direnç gösterdik. Devlet yetim değildir. Vatan kimsesiz değildir. MHP tüm heybet, haşmeti ile buradadır, milli birlik ve dayanışmanın yaşaması konusunda yeminlidir.

'TÜRKİYE'YE DÜŞEN İRAN'IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ DESTEKLEMEKTİR'

28 Aralık'ta İran'da başlayan olaylar dikkatleri bu ülkeye çevirmiştir. Ekonomik sorun ve şikayetlerle başlayan protestolar birden bire rejim eleştirilerine kıvrılmıştır. ABD ve İsrail açıktan bazı bölge ülkeleri de kapalı devre toplumsal infiali desteklemiştir. İran'da her ne yaşandı ve yaşanıyorsa öncelikle bu ülkenin iç sorunudur. Türkiye'ye düşen İran'ın toprak bütünlüğünü tartışmasız desteklemesidir. Demokratik iyi niyetli beklentilere şüphesiz kulak verilmelidir. Ancak İran'ı karıştırmak isteyen eller, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'yu kana bulayan Arap Baharı'nın devamını kurgulamışlardır. Dönem dönem Türkiye'yi de yoklayan zalimler, Gezi Parkı'ndan Kobani olaylarına, hendek teşebbüsünden 15 Temmuz'a kadar son 5 yıldır her türlü ihaneti denemişlerdir. Adalet yürüyüşleri de boşuna icra edilmemiştir. Enjekte edilen zehir Irak ve Suriye'de tuttu ancak Türk milleti kahramanca bir mücadele göstererek her oyunu bozdu.

ABD'DEKİ HAKAN ATİLA DAVASI

Arap Baharı aşama aşama Anadolu'ya gelecek Türk milletini yıkacaktı. Bunu başaramayan Türkiye düşmanları bu kez de ABD'de siyasi bir mahkeme kurarak İranlı şarlatanı tanık mertebesine çıkartarak şanslarını denemek istediler. Önyargılı jüri geçen hafta kararını açıkladı, son söz güdümlü hakime kaldı. ABD kumpası Türkiye'ye sökmez. Mahkemenin hükmü bu aziz millete geçmez, geçmeyecektir. Karşımızda Türkiye'nin siyasi, ekonomik cendereye alınmak istenmesi görünmektedir. Alayınız gelseniz de bir milim geri adım atan sizler gibi, sizlerin maşarı gibi namert kere namert olsun.

'PARTİMİZ 2019'DA CUMHURBAŞKANI ADAYI ÇIKARMAYACAK'

2017'nin en mühim gelişmesi hükümeti sisteminde yapılan değişikliktir. Türk milleti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni onaylamıştır. 2018 yılı yeni sisteminin istikrarlı bir şekilde gelişmesi için önemli bir dönemeçtir. AK Parti ve MHP Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi'nin hazırlığından oylanmasına kadar başarılı bir süreci işletmiştir. 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ortaya çıkardığı yeni şartları kavramış, beka üzerinden siyasetimizi yeni baştan anlamlandırmış, 11 Ekim 2016'daki grup toplantımızda da görüşlerimizi açıklamıştım. Bu destek ve katkımız 2019'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde de mutlaka devam edecektir. 2019'dan sonraki 5 yıl boyunca da yeni sistemin kalıcı hale gelmesi için süreç birliğinin, ahlaki ittifakın gereğini gönül huzuru ile yapacağız. Bu şartlar altında dün de belirttiğim üzere partimiz 2019'da Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaktır.

2018'deki yasal düzenlemelerin süratle hayata geçirilmesi ise bir başka gündem maddesidir. Biz Türk'üz doğruyuz, verdiğimiz sözü sonuna kadar tutarız. Hükümet sisteminde geriye dönüş yoktur. Çalıyı tepesinden sürümek ahmaklıktır. Hz. Nuh'un cep telefonu kullanması kadar hayal mahsulüdür. Yaptıkları baraj tutmaz, söyledikleri sözü kimse yutmaz.

CHP'Lİ ÖZEL'İN 'PATRON ÇILDIRDI' ELEŞTİRİSİNE YANIT

CHP'yi yanına aldığı İP, HDP, EMEP, FETÖ ve PKK ile diğer yedekleri de hiç kafaya takmayız. Bir millet ne diyor ona bakarız. MHP'nin kapısına tasfiye sürecinde ibaresi asıldığını onursuzca söyleyenler, patron çıldırdı, kapatıyoruz sözlerini ile irademizi saptıranlar uçurumların en derinine çıldıra çıldıra düşmüşlerdir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
themes/hs-rush-/3
  hedefi_yuzde_70_h6528_da3ad.jpg" alt="MHP#0click="wlçın: 17797564_10212860101557384_2005892893_oi-yalcin-mhŞADmi GÖSEivrakmss=" />
>
mae="b,206li Öztürk: EHMET 0px 0iv>MEHMET 0px 0" Z/haberlet y39;DEENDp
 • mae="b,206li Öztürk: TAv iHer-bAKIŞINI DEĞİem; paEN MAYISse; --Av iHer-bAKIŞINI DEĞİem; paEN MAYISse;" Z/hap
 • themes/hs-rush-/3
   mae="b,206li Öztürk: EHMET 0px 0iv>hedefi_yuzde_70_h6528_da3ad.jpg" alt="MHP#0click="wlçın: an11">-344i-yalcin-mhpEHMET 0px 0ivrakmss=" />
  >
  themes/hs-rush-/3
   ve- kctron mae="b,205Bahçeli: "AYTU EZEaiv>AYTU EZEa" Z/haberlet y39;DEENDp
  1. ve- kctron mae="b,205Bahçeli: "BREMEN MIZIKACllesiin: MIZIKin: AR classBREMEN MIZIKACllesiin: MIZIKin: AR cl" Z/hap themes/hs-rush-/3
    ve- kctron mae="b,205Bahçeli: "AYTU EZEaiv>hedefi_yuzde_70_h6528_da3ad.jpg" alt="MHP#0click="wlçın: 64140_3226601497588_2096766115_n_1N "İYİTU EZEaivrakmss=" /> >
    themes/hs-rush-/3
     gle="tab">Yorum Gönde tors"> anozelo&6der"> ">
     anapıka"http://www.hergunt
     fN DAKİKAiv class="tab-p "> ozel ttp://www.hergunt
     : borlantiliv class="tabtive" id="yl">
      lanapıka"> un var jsel label-invR" >2. DEVLET BAHÇELİ MERSİN'E GELİYOR 3. AYDIN "İYİ Parti'nin Oy...4. Bahçeli: "Alayınızı şaşkına... <"/guncel/mhpli/a>
      6. MHP’li Öztürk: “Açıköğretim’in...
      8. YENİ YAYIMLANAN KHK İLE MERSİN'DE... GÖREV> 5. YENİ KHK YAYIMLANDI v>
       ozel > un var jsel label-invR" >2. DEVLET BAHÇELİ MERSİN'E GELİYOR 3. AYDIN "İYİ Parti'nin Oy...4. Bahçeli: "Alayınızı şaşkına... <"/guncel/mhpli/a>
       6. MHP’li Öztürk: “Açıköğretim’in...
       1. Mhp Mezitli Kadın Kollarından Askerleri... Isım. BJspa Isım. BJspayib> Bumları 8. YENİ YAYIMLANAN KHK İLE MERSİN'DE... GÖREV>�ADELER. �ADELER. ndacgin: 0pt;AMan dHK it"m; pir. Ala/div>7ahçeli: "Alayınızı ir süreci işlet 1rem; pad1rem; pir. Ala/a>
       Msahidaciste/div0039;li Yalçın:9;de y EMANETHPNE SAHerPpaddiTIiv>ME;de y EMANETHPNE SAHerPpaddiTIdiumları 5. ;ye BaşUMUTlar AL&#mlaaş3 OCAK039SAJI 2umları
       Am;na >side"> Eos"> Amı> >side"> Eos"> Afyoa >side"> Eos"> Adivı >side"> Eos"> Aksaray >side"> Eos"> Amasya >side"> Eos"> An" va >side"> Eos"> Antalya >side"> Eos"> Ardahra >side"> Eos"> Artvia >side"> Eos"> Ayllar >side"> Eos"> ir >side"> Eos"> >side"> Eos"> Batmra >side"> Eos"> Baybu >side"> Eos"> Bn ccis >side"> Eos"> Bnn1rel >side"> Eos"> Bnıns >side"> Eos"> Bolu >side"> Eos"> B >side"> Eos"> B sa >side"> Eos"> >side"> Eos"> la;nhrevı >side"> Eos"> latChe >side"> Eos"> nt">>Dpan>nt >side"> Eos"> >side"> Eos"> >side"> Eos"> Eere >side"> Eos"> El"spağ >side"> Eos"> Erzincra >side"> Eos"> ErzuChe >side"> Eos"> 7ck>Es="/gt">7 >side"> Eos"> Gazientep >side"> Eos"> Gcelsua >side"> Eos"> Güumyaph >side"> Eos"> Hake=i >side"> Eos"> Hatay >side"> Eos"> 7ck>Iğdrev >side"> Eos"> Isan ca >side"> Eos"> İsm. bul >side"> Eos"> 7ck>İzm>7 >side"> Eos"> Kahr >side"> Eos"> Kavabüs >side"> Eos"> K vamra >side"> Eos"> Kars >side"> Eos"> Kalaamonu >side"> Eos"> Kayw Ro >side"> Eos"> >side"> Eos"> ent">sKreva> ent >side"> Eos"> 7ck>Krev/gt">7 >side"> Eos"> Kins >side"> Eos"> >Kocaent >side"> Eos"> Konya >side"> Eos"> Kütahya >side"> Eos"> Malatya >side"> Eos"> Manisa >side"> Eos"> Mar/b" >side"> Eos"> >side"> Eos"> Muen-h >side"> Eos"> Muş >side"> Eos"> 7ck>Nev/gt">7 >side"> Eos"> >side"> Eos"> >side"> Eos"> >side"> Eos"> >side"> Eos"> sSron ya >side"> Eos"> Samsua >side"> Eos"> Sii >side"> Eos"> Sinop >side"> Eos"> Sivas >side"> Eos"> Ş clasurfa >side"> Eos"> Şrevnak >side"> Eos"> Tekidağ >side"> Eos"> Toka >side"> Eos"> Tvabzoa >side"> Eos"> sT >side"> Eos"> Uşak >side"> Eos"> Vra >side"> Eos"> Yalova >side"> Eos"> Yozga >side"> Eos"> Zoaguldak >side"> div ref ion">
       /div> o&6der"> -rakmss=sonuc/hergunturkha
       6528_da3ad.jpg" alt" >YEN# 354n>
       cumur halk s an> geyim maydin-iyi-umları 7/kocamaz-"/gunc- href=k-kcyginc-ta"/gunstpzi-ye en-" >9-kucuklasnfaaçıi-ugruna-h646g>YEN# 353n>
       "Çamur at p>1 ÇAMUR-iyi-umları 7de-ihrKE4>
       Copy>HERGÜNTÜRKlantiloPORTALIv> themes/hs-rufoocom-social
       "right"> Twitter'da Takip EERLER ef="-c /twitter32.pn themes/hs-rufoocom-logo logo edefi_yuzde_70_h6528_da3ad.jpg" alt="MHP#0barc="/logo_1N "İYtisi (MHP)-ozturSadec- <19set/devl dmhpll, sonr sapnvl da 5 gunc boyunca khaber" target="blank" >Twitter'da Takip EERLERwitter32.pn tp>İn"> dden"> Pozcu Apt Kat:2/4 yıl...Twitter'da Takip E atg>r c /twit" >Twitter'da Takip EERLE3witter32.pn themes/hs-rufoocom-t;-linkit">5. foocom-t;-mobil glyphid="s iphoHAFT Hareket obil obil ETwitter'da Takip EERLE3witter32.pn themes/hs-rufoocom-t;-linkit">5.Twitter'da Takip EERLE3witter32.pn themes/hs-rufoocom-t;-linkit">5.Twitter'da Takip EERLE3witter32.pn themes/hs-rufoocom-t;-linkit">5.Twit
       atg>r c /twitter32.png" alt="TwitERLE2FT b urr gle="tab">un sel label-invde_70_h6528mhp.org.t