Başkan Gölgeli#039;den 23 Nisan Mesajı

 Başkan Gölgeli Mesajında şu ifadelere yer verdi.

Türk Milletinin vatan mücadelesi olarak gösterdiği 'Milli Mücadele' yıllarında, önemli kararları alındığı, kurtuluş savaşının büyük bir cesaret ile yönetildiği yerdir TBMM. Başbuğ Atatürk'e göre TBMM, milli mücadelenin bağımsızlık simgesidir. Milli mücadelede gösterilen bu başarı, ülkenin düşman işgalinden kurtulmasını sağlamıştır. Başbuğ Atatürk, akabinde Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmuş, TBMM'yi devletin en önemli kurumu olarak vurgulamıştır.

TBMM kuruluşu ile birlikte bugünü gelecek Türk nesillerine armağan eden Başbuğ Atatürk; "Yüksel Türk! Senin için yükselmenin hududu yoktur!" diyerek, ülkeyi ve ülküyü yüceltmeyi vurgulamıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, geleceğimizdir. Geleceğimizindir. Türk çocuğu, atasını tanıdıkça, tarihini öğrendikçe Türk'leşecek, özüne dönecek, çağlar ötesine cesaret ile yürüyecektir. Onun içindir ki; 23 Nisanlar çocuklarımızın bayram günüdür. Türk vatanında, Türk çocuklarının hürriyeti öğrendiği kutlu gündür.

Bu vesileyle, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Geleceğe emin adımlarla yürüyen Türk Milletine, böyle bir nesil nasip ettiği için Yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun.Rabbim, Türk vatanında Türk çocukları eksik eylemesin.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×