BAŞKAN GÜRSOY GÜVEN OYU ALDI

 Mersin merkez ilçelerinden olan MHP Yenişehir İlçe Başkanlığı 5'inci Olağan Kongresi pandemi önlemleri eşliğinde tamamlandı. 400 delegenin kayıtlı olduğu kongreye pandemi süreci nedeniyle 317 delege katılırken Başkan Ömer Gürsoy delegelerin tamamının oyunu alarak İlçe Başkanı seçildi.

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, MHP Mersin Milletvekilleri Olcay Kılavuz ve Baki Şimşek, Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Çağrı Ünel, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, MHP eski dönem Milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve STK Başkanları’nın katıldığı kongre; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Divan Heyeti seçimi yapıldı. Divan Heyetinin seçiminden sonra faaliyet raporu ve mali rapor oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.

MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Sekreteri ve YKS Üyesi Av. Kürşat Türker Ercan'ın Divan Başkanlığı yaptığı kongrede bir konuşma yapan İlçe Başkanı Ömer Gürsoy kurultayların binlerce yıllık Türk töresinin en önemli parçalarından olduğuna dikkat çekti.

“İstiklal İçin Birlik İstikbal İçin Dirlik! KAZANAN TÜRKİYE OLACAK” parolası ile gerçekleştirilen kongrenin MHP’nin tarihi misyonuna ve istikbale sahip çıkma amacının bir örneği olduğunu vurgulayan Başkan Gürsoy: “Milliyetçi Hareket Partisi, dünyayı Türkçe okuyuşuyla, Türkçü düşünce temelinde kendini sürekli gözden geçirerek ayakta kalmayı başarmış, yarım asrı geride bırakmış Türk siyasetinin çınarı,  Türk Milliyetçilerinin vatanı olmuş bir partidir. Sayın Genel Başkanımız bunu “Benim aklım hep Türkiye’dir” diyerek zihinlerimize kazımıştır. Bu nedenle gerçekleştireceğimiz kurultayımızın sloganını da “İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik” olarak belirlemiş, “KAZANAN TÜRKİYE OLACAK” demiştir. Bizlerde,  Sayın Genel Başkanımız gibi, “İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik” andıyla yola çıkmış bulunuyoruz.  Bu kutlu yolda,  davamızın özünden ve değerlerinden sapmadan, merhum başbuğumuzun izinde, liderimizin emrinde, yorulmadan yılmadan çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

“Cumhur İttifakı’nın Ruhuna ve Fikrine Sadık Kalacağız”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin batı destekli terör örgütleri ile gece gündüz bir mücadele içerisinde olduğuna değinen Başkan Gürsoy, önlerinde zorlu bir sınav olduğunu kaydetti.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından kurulan Cumhur İttifakının ruhuna ve fikrine sadık kalarak birlik ve beraberliğin daha da pekişeceğini belirten Başkan Gürsoy: “Birlik ve beraberliğe olan ihtiyacımızın en gerekli olduğu günleri yaşıyoruz. Önümüzde bizleri bekleyen zorlu sınavlar var. Tüm bunlar için zihnen, kalben ve ruhen güçlü olmalıyız. Batı destekli hain terör örgütleri ile yaz kış demeden, gece gündüz yılmadan azim ve kararlılıkla mücadele veren Devletimiz,  bugün Suriye’den Irak’a, Libya’dan Afganistan’a dünyanın dört bir yanında Türklüğün bayrağını dalgalandırmakta, dünyanın dört bir yanında mazlumlar tarafından umutla, heyecanla beklenmekte, mavi vatan Akdeniz ve Karadeniz’de milletimizin çıkarlarını tüm gücüyle korumaktadır.  İyi bilinmelidir ki güçlü olmak ferdi hareketlerle mümkün olmayacaktır. Milli birlik ve beraberlik içinde, tek vücut olarak hareket edebilirsek işte o zaman gerçek güce ulaşabiliriz. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra kurulan Cumhur İttifakı’nın ruhuna ve fikrine sadık kalarak ve bu ruhu özümseyerek birlik ve beraberliğimizin daha da pekişeceğine inanıyorum” dedi.

Yenişehir İlçe Teşkilatı olarak birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergileyeceklerini ifade eden Yenişehir İlçe Başkanı Ömer Gürsoy, MHP’yi daha da güçlendirmek, bulunduğu yerden daha yükseklere taşımak için omuz omuza, kol kola çalışacaklarını söyledi.

“Aramızdan ayrılanları kucaklamaya hazırız”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partiden ayrılanlara yönelik eve dön çağrısını da hatırlatan Başkan Gürsoy, Türk Milliyetçileri için birlikteliğin tek adresinin MHP olduğunu vurguladı. Başkan Gürsoy, Mersin’de de bu durumda olanları yeniden MHP çatısı altında kucaklamaya hazır olduklarını belirterek: “Yenişehirimizde ve Mersinimizde içinde bir nebze olsun Milliyetçilik ruhu bulunan, herhangi bir sebepten aramızdan ayrılmış, aklında fitne ve fesat hesabı olmayan kardeşlerimi, Bilge Liderim Dr. Devlet Bahçeli ve teşkilatım adına kucaklamaya hazır olduğumu bildirmek isterim. Gittiğiniz yol yol değildir, çıkmaz yollara girmeyin, oyuna gelmeyin derim. Hata yapıp aramızdan ayrılanlara ayrıca şunu demek isterim ki; hiçbirinizin kabullenmeyeceği affetmeyeceği bir durumdur ihanet. Ama gelin görün ki, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli büyüklüğünü bir kez daha göstermiş, gönül kapılarını sonuna kadar açmıştır. Kardeşlerim aklı başında olanın bu davete icabet etmesi gerekir. Yanlıştan dönünüz, liderimizin ve teşkilatımızın gönlünde hepinize yetecek yer vardır” ifadelerini kullandı.

“MHP, Türk Milleti’nin dirliğinin teminatıdır”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birliğinin ve Türk Milleti’nin dirliğinin teminatı olduğuna dikkat çeken Başkan Gürsoy şunları söyledi: “Geçmişten bugüne de siyasi kriz anlarında hep düğümü çözen, krizlerin büyümesini önleyen Milliyetçi Hareket olmuştur. Yarında olacaktır. Türk Milliyetçileri olarak da artık herkesin karar vermesi, duruşunu ve tavrını ortaya koyması bu bakımdan kaçınılmaz bir milli görevdir. Bu dava hak davasıdır, Vatan davasıdır, Milletin, Bayrağın davasıdır. Bu dava şehitlerimizin davasıdır. Bu dava benim, senin, bizim hepimizin davasıdır. İnanıyorum ki, hep beraber, Milliyetçi Hareket Partisi’nin yarım asrı geçen tecrübe, birikim, ilkesi ve ülküsüyle temellenmiş sağlam duruşunu, en iyi şekilde, en emin yollardan geleceğe taşıyacağız. Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği üzere; ayrılıkta azap, birlikte rahmet olduğunu akıllarımızdan çıkarmamalıyız. Yenişehirde; Yüce Türk Milleti’nin bir parçası olan, kalbi Türk Milleti ve vatan sevgisiyle atan tüm vatandaşlarımıza ulaşmalı,  gönüllerinde var olan vatan sevgisine mutlaka dokunmalıyız.”

Başkan Gürsoy’dan söz

Bundan önce olduğu gibi görev süresi içerisinde ve sonrasında da MHP’ye ve Türk Milliyetçiliğine hizmet etmeye devam edeceğini de sözlerine ekleyen Başkan Gürsoy: “Çocukluğumdan ve gençliğimden bu tarafa içinde bulunduğum, mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Ülkücü Harekette, görev sürem boyunca ve sonrasında da lidere, teşkilata ve davamıza sadakatten şaşmadan var gücümle çalışacağıma, Milliyetçi Ülkücü Hareketin bayrağını en ileri noktaya taşımak için hiçbir fedakarlıktan kaçmayacağıma, teşkilatımız içinde her zaman birlik ve dirlik ruhunu canlı tutacağıma huzurlarınızda söz veriyorum.  Bu vesileyle, Yenişehir İlçe Kongremizin vatanımıza, milletimize ve dünyanın dört bir yanında Türk’ün şanlı bayrağına selam duran tüm soydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Başta Gazi Kemal Atatürk olmak üzere, kurucu Genel Başkanımız Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Kurulduğu günden bugüne Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir İlçe Teşkilatında görev yapan, lidere, teşkilata ve davaya sadakatten ayrılmamış,  başta İlçe Başkanlarımız olmak üzere tüm yönetici arkadaşlarıma verdikleri değerli hizmet ve emekleri için teşekkür ediyorum. Kongremizin her aşamasında görev alan Yenişehir İlçe Teşkilatıma ve burayı şereflendiren siz değerli katılımcılara şükranlarımı sunuyor, İlçe Kongremizin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinizi hürmetle ayrı ayrı selamlıyorum. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun.”

Başkan Gürsoy'un konuşmasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kongreye gönderdiği mesaj okundu ve seçimlere geçildi. Yapılan seçimler sonucunda kongreye katılarak oy kullanan 317 delegenin tamamının oyunu alan Ömer Gürsoy, MHP Yenişehir İlçe Başkanı oldu.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×