BAŞKAN TUNA, TEKSTİL ÇALIŞANLARIYLA BULUŞTU

 MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ve Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Gökhan Demir’in de eşlik ettiği ziyaretlerinde;  firma sahipleri ve çalışanlarıylabir araya gelen Başkan Hamit Tuna, bu kente hizmet etmek istediklerini belirterek, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için destek istedi.

İşçilere seslenerek, tekstil sektöründe çalışanların Türkiye’de üreten kahramanlar olduklarının ve bu nedenle çok kutsal bir görevi yerine getirdiklerinin altını çizen Başkan Hamit Tuna, kendilerinin de bugüne kadar üreten bir belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını vurguladı.

            Alkışlar eşliğinde istihdamı arttırıcı ve meslek edindirme ile ilgili yaptıkları projelerini anlatan Başkan Tuna, hedeflerinin tüketen değil, üreten bir toplum oluşturmak olduğunu belirterek;“Üreten elleri rabbim başımızdan eksik etmesin” dedi.

            Başkan Tuna;  “O kadar disiplinli çalışıyorsunuz ve yaptığınız işe çok güzel adapte oluyorsunuz.O disiplindir işte burada başarıyı getiren ve iş adamlarımızı kalkındıran. Onlar kazanacak ki sizler de kazanın.Biz de hep söylemişizdir. Oluşturduğumuz yeşil alanlarımızı, hayata geçirdiğimiz tesislerimizi hep kendi imkanlarımızla üreterek, gerçekleştirdik. Üretimin getirdiği yerdir Toroslarımızda yaptığımız işler.Üretim olmadan bir toplum ilerleyemez.Üreteceğiz ki daha kalitelisini yapacağız ve refah seviyemizi yükselteceğiz.Onun için üreten elleri seviyoruz.Allah hepinizden razı olsun.Bu ülkeye kattığınız değer çok fazla.İş adamlarımıza da teşekkür ediyoruz.Asıl olan insanlarımıza istihdam yolu açmak ve üretmektir” dedi.

            Bugüne kadar açtıkları birçok meslek kursu ile işsiz insanlarıdeğişik dallarda kalifiye eleman sıfatına kavuşturduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Tuna; “Sosyal belediyecilik ve sosyal sorumluluk bilinciyle çalışarak, bölgede en fazla proje üreten belediye olduk. 2005 yılında hayata geçirdiğimiz ve kurslarımıza katılan insanlarımızın meslek sahibi olduğu iklimlendirme ve aşçılık projemizin akabinde TORTEK diye bir yapı oluşturduk. Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları.Burada kadın ağırlıklı olmak üzere  21 bin insanımızı mesleki eğitimden geçirdik ve işsiz eşitler içerisinde bir adım öne çıkarttık. Kimine de istihdam oluşturduk.Amacımız, elinde işi ve mesleği olmayan her insanımızı özellikle bayanlarımızı el becerilerini geliştirerek daha üretken birey yapma gayreti içerisinde olmaktır. İnsanlarımıza kattığımız değerler ortada ve görevimizi layıkıyla yerine getirdik.Bu bilgi birikimimizi ve tecrübemizi artık kent geneline yaymak istiyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun üç dönemdir milletimiz bizi desteklediler. Biz de değerli halkımızın desteklerini boşa çıkarmamak adına gündüz oturmadık, gece uyumadık. Ölesiye bitesiye çalıştık ve hep işlerimizi takip ettik. Yine inşallah milletimizin teveccühü ile Büyükşehir Belediyesi’nde yetki ve sorumluluk verilirse sosyal projelerle insanlarımızı kucaklamaya devam edeceğiz. İki buçuk aydır sahalardayız. Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar hemşehrilerimizle buluşuyoruz. Samimi ve mütevazi duruşumuz ile herkesin gönlünde bir abisi ve kardeşi olduk. Bunun karşılığında şahsımıza olan teveccühü ve sevgiyi görüyoruz” dedi.

            Tekstil firmalarının sahipleri de Başkan Tuna’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek; “Başkanımız Hamit Tuna’nın bugüne kadar hayata geçirdiği hizmetleri ortada. Gönlümüzden, kalbimizden biri olduğu için arkasındayız. Çünkü bu memlekete her şeyin en güzeli yakışır” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×