Başkan Tuna quot; Yaptığımız Projelerde STK Görüşlerini Alıyoruzquot;

Belediye Başkanı Hamit Tuna, il merkezi ile ilçelerdeki sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarıyla bir araya gelmeye devam ediyor.

Tarsus’a bir dizi ziyarette bulunan Belediye Başkanı Hamit Tuna; burada Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi Koçak, Tarsus Ziraat Odası Başkanı  AliErgezer, Tarsus Esnaf Kefalet Kooperatif  Başkanı Mahmut Şahin, Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, Tarsus ve Çamlıyayla Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Tarsus Şube Başkanı Hüseyin Salcan ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle görüştü.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan’ın da eşlik ettiği ziyaretlerde Tarsuslu hemşehrileri tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Tuna, 15 yılda Toroslar’da hayata geçirdiği ulusal ve uluslararası platforma da yansıyan fiziki projelerinin yanı sıra tarıma ve üretime yönelik çalışmalarını anlattı.

Yaptığı ziyaretlerde kentin geleceğine yön verecek konularla ilgili fikir alışverişinde de bulunan Başkan Tuna; “Bu kentte doğup, bu kentte yaşayıp, eğitim almış ve 24 yıldır aktif siyasetin içerisinde olan ve 3 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan bir kişi olarak millet ortalaması hayatımızla toplumun her katmanındaki problemleri biliyoruz.Biz hep milletin içinde olduk.Dertleriyle dertleştik, sevinçlerini paylaştık ve İlçemizde bir aidiyet duygusu oluşturduk.Üreterek, büyük hizmetler gerçekleştirdik.Ülkemizi kalkındırmak istiyorsak, üreterek kalkındıracağız.Ama öncelikle üretim alt yapınızı oluşturmanız lazım. Biz Toroslar’da üreten bir yapının yöneticisi olduk.Neyi, nerden, nasıl yapabileceğimizi araştıran bir yapıda çalıştık. Hayata geçirdiğimiz projelerimiz, kentimizde ve Türkiye genelinde herkesin dikkatini çeken icraatlar oldu.Bunların karşılığında ödüller aldık ve konuşmacı olarak birçok platforma davet edildik.Yeter ki üretim ve istihdam olsun.Yeter ki ülkemize katmadeğer sağlayacak tesis ve projeler olsun. Biz her türlü varız” dedi.

            Halka hizmet, hakka hizmet anlayışıyla kentteki herkesi kucakladıklarını vurgulayan Başkan Tuna; “Halkımızın güveni ve takdirleriyle Toroslar’da üç dönemdir açık ara Belediye Başkanı seçildik.Hizmet yaparken hiçbir  zaman ben yaptım olduğu mantığı ile değil birlikte yönetişim anlayışıyla çalıştık.Kentimizdeki üç üniversiteyle ortak proje yapan tek belediye olduk.Yeter ki vatan, bayrak düşmanı olmasın kentimizdeki herkesi kucaklıyoruz.Vizyonelbelediyeciyiz. Düşünüyoruz, hayal ediyoruz, hayalimizi projelendiriyoruz ve projeyi de hayata geçiriyoruz.Bilgi neredeyse orada olmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz.Biz Toroslar’da bunu başardık. İnşallah bunu Mersin genelinde yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Ve siz değerli dostlarımızdan desteklerinizi bekliyoruz. Çıktık bir sefere.Zafer Allah’ın takdiridir.Allah hakkımızda hayırlıysa nasip etsin” dedi.

            Oda ve STK Başkanları da Başkan Tuna’ya nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek; “Başkanımız Hamit Tuna’nın, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı hayırlı olsun.Toroslar’daki projelerini, kırsal kesim ve köylerde gerçekleştirdiği tarıma yönelik çalışmalarını yakından takip ediyoruz.Başkanımızın bizleri ziyaret etmelerinden oldukça mutlu olduk.Bizler, derdimizi bilen insanlara desteğimizi vereceğiz. Köylü vefayı bilir, sevgi gösterildiğinde saygıyı bilir. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz” dedi.

            Başkan Tuna, STK ziyaretlerinin ardından MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ve MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan ile birlikte Tarsus esnafını ve köylü pazarını da gezerek, hayır işler temennisinde bulundu.

Başkan Tuna daha sonra Mersin Dernekler Platformu Başkanı Ali Taşdirek ve Üyeleriyle de bir araya geldi.MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli’nin de hazır bulunduğu ziyarette bir konuşma yapan Başkan Hamit Tuna; Mersin’in kalkınması adına faaliyet gösteren oluşumların her zaman yanında olduklarını ifade etti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×