BAYANLARDAN MUHTAR VE ESNAF ZİYARETİ

MHP Torbalı İlçe Kadın Kolları yönetimi dün muhtarları ziyaret etti. Daha sonra Cumhuriyet Mahallesi içine kurulan pazaryerini gezen partili bayanlar, esnaf ile tek tek tokalaşarak genel seçimlerde destek istedi. Son dönemde büyük bir çıkış yapan Milliyetçi Hareket Partisi'ne mensup bayanların ziyaretini fırsat bilen esnaf, ekonomik sıkıntı içinde olduğunu, pazarda sattıklarından kazanamadıklarını ve satışların da çok düşük olduğunu belirttiler. Pazaryeri ziyareti sırasında halkla samimi görüntüler veren MHP Torbalı İlçe Kadın Kolları Başkanı Aygül Dönmez, “Esnafımız emeğinin karşılığını alamıyor. Para kazanamadığı gibi zarar ediyor. Genel seçimlere iktidara geldiğimizde bu kötü gidişata 'dur' diyeceğiz” şeklinde konuştu.

"EN ETKİLİ YÖNTEM OLAN YÜZ YÜZE İLETİŞİMİ KULLANIYORUZ"
Haziran ayında yapılacak genel seçim için hazırlıklarını aralıksız sürdüren MHP'li bayanlar dün Torbalı Mahalle Muhtarı Hüseyin Kuran, Alpkent Mahalle Muhtarı Hüseyin Aktaş, Muratbey Mahalle Muhtarı Emin Berber ve Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Atatekin Doğan ile bir araya geldi. Muhtarların sıkıntılarını dinleyen partili bayanlar, çözüm için çaba harcayacakları sözünü verdi. Kadın Kolları Başkanı Aygül Dönmez, “En etkili yöntem olan yüz yüze iletişimi kullanarak vatandaşlarımıza partimizi anlatıyoruz. Esnafın gösterdiği ilgi bizi mutlu ediyor. Bu tür ziyaretlerimizin yanında ev ziyaretlerimizi de sürdürüyoruz” dedi.

MUHTARLAR, İTİBAR GÖREMEDİKLERİNDEN YAKINDI
Aynı zamanda Torbalı Muhtarlar Derneği Başkanı olan Ataterkin Doğan, mahalle ve köy muhtarlıklarının tüzel kişiliklerinin bulunmadığını, sosyal güvencelerinin olmadığını, her ay verilen 340 liranın bile bankaya maaş olarak değil ödenek adıyla yattığını MHP'li yöneticilere anlattı. Gelinen noktada, muhtarların çok sayıda görevleri olmasına rağmen itibarlarının kalmadığını savunan Doğan, “Bugüne kadar iktidarlar muhtarların sorunlarına eğilmedi. Biz sorunlarımızın çözülmesini bekliyoruz” dedi. Aygül Dönmez ise Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin muhtarlar ile ilgili çalışmalarının olduğunu, iktidara geldikleri takdirde bu konunun çözülmesi ve muhtarların haklarının savunulması için elinden geleni yapacağını dile getirdi.

"MHP'LİLERİN ZİYARETİNİ SEÇİM YATIRIMI OLARAK GÖRMÜYORUM"
Muhtarları bir çatı altında toplayan dernek kurduktan sonra milletvekili düzeyinde kendilerini MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural'ın ziyaret ettiğini söyleyen Atatekin Doğan “Genellikle partiler, seçimlere 5-6 ay kala ziyaretlere başlarlar. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi'nin bu amaçla geldiğini düşünmüyorum. Zaten kendileri her fırsatta bizleri ziyaret ederler. Muhtarlar Derneğimizi ziyaret edip, sorunlarımızı kendilerine aktardığımız milletvekillerimiz Şenol Hanım ile Ortay Bey bizim sorunlarımız ile yakından ilgilendiler. MHP'li bayanlara bu ilgilerinden dolayı da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.İHA
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×