B.ENGELLİLERDEN MHPLİ AKKALA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız ve Bedensel Engelliler Derneği Onursal Başkanı Kanber Atabey, geçtiğimiz hafta Bedensel Engelliler Derneği yararına yapılan gecede engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye hediye eden MHP Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
MHP Merkez ilçe binasında gerçekleştirilen ziyarette duyduğu memnuniyeti ifade eden MHP Manisa Merkez İlçe Başkanı Tamer Akal, “Geçtiğimiz hafta Manisa Bedensel Engelliler yararına düzenlenmiş olan gece de bizde katkıda bulunmuştuk. O katkıdan dolayı sağolsunlar bizlere teşekkür ziyaretine gelmişler. Biz bu işin bir görev olduğunu düşünüyoruz. Türkiye'de yaklaşık 9 milyon engelli vatandaş bulunmakta, bu da yüzde 12'ye tekabül ediyor. Her insanın bir engelli adayı olduğunu düşünürsek bundan sonra yapılacak olan her projede engellilerin daha iyi şartlarda nasıl yaşayabileceğine hesaplayarak yapmamız gerekiyor.” diye konuştu.
Manisa Bedensel Engelliler Derneği Onursal Başkanı Kanber Atabey ise, “Sizlerin bu davranışları Manisa için bir örnek davranış oldu. Bütün diğer arkadaşlarımızın da bu arkadaşlarımızın yanında hiçbir şey gözetmeden manevi destek olmasını bekliyoruz. Siz ve arkadaşlarınızın yaptığınız şeye gerçekten çok teşekkür ediyorum. Gerek bağışlarınızla, gerek örnek davranışla, gerekse kişisel olarak yardımlarınızla yanımızdasınız Allah razı olsun. Gelmemizin amacı bizim sizlere bir borcumuz olduğu düşündük çünkü siz engellilere sahip çıktınız. Diğer arkadaşlarımız da yardımlarını göndermişlerdir ama bir siyasi parti olarak ilk defa siz yardım ettiniz.” dedi. Akkal’a gerçekleştirdikleri ziyarette Belediye Başkanı’ndan bazı isteklerde bulunan Atabey, “Manisa Belediyesi bize manevi yönden destek olsun. Engelliler için asansörlü üst geçitlerimiz olsun, hatta benim Kuşlubahçe’de yaptırmış olduğum bir üst geçit vardı. Onu aşağıya getirelim ve asansör yaptıralım. Bu asansörlerin kartlarını da sadece engellilere verelim. Şu an onun orada atıl durumda olduğuna ben inanıyorum.”dedi.
Atabey’in isteğini Başkan Ergün’e ileteceğini belirten Akkal da, “Belediye Başkanı'mızın Garaj kavşağında bulunan yaya üst geçiti hakkında çeşitli projeleri var. Önümüzdeki ayalarda yaya üst geçiti ile ilgili değişik projelere imza atacak” şeklinde konuştu.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×