BURHANETTİN KOCAMAZ #039;#039;1923, 15 TEMMUZ#039;DAN SONRA DAHA FAZLA ÖNEM KAZANDI#039;#039;

 Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 4 yıllık süreçte gerçekleştirilen 1923 projenin açılış ve temel atma töreni, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımı ile 4 Şubat Pazar günü yapılacak.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Genel Başkan yardımcıları Sadir Durmaz ve Oktay Öztürk ile bazı ilçe belediye başkanlarının katıldığı toplantıda, hizmete açılacak ve temeli atılacak olan projelerle ilgili bilgi verdi.

"1923, 15 Temmuz'dan sonra daha fazla önem kazandı"

Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 4 yıldır vatandaşa sundukları hizmetlerin bir bölümünün açılışını gerçekleştirileceklerini söyleyen Kocamaz, bunların bir kısmının da temel atma töreni olduğunu belirtti. Üst üste konulduğunda yapılan hizmetler ve sunulan projelerin 1923'ün çok çok üzerinde olduğunu ifade eden Kocamaz, "1923, özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra hepimiz için çok daha fazla önem kazandı. Biz de bu anlamlı rakamı özellikle belirledik ve cumhuriyetimize her konuda sahip çıktığımızı, cumhuriyet ruhunu yaşatmak için hepimize çok büyük görevler düştüğünü özellikle vurgulamak istedik" diye konuştu.

Hayata geçirilen projelerin bir kısmının vatandaşın acil ihtiyaçlarını giderme konusunda ele alındığını, bir kısmının tarım bölgesi olan Mersin'in tarımda gelişmesine yönelik çalışmalar olduğunu ve bir kısmının da özellikle sosyal ağırlıklı projeler olduğunu dile getiren Kocamaz, "Biz Mersin'e 30 Mart'tan itibaren Adana'dan Antalya'ya kadar uzanan vilayet sınırlarıyla örtüşmüş bir Büyükşehir Belediyesi olarak yönetmeye, hizmet üretmeye çalışıyoruz. MHP'nin belediyecilikteki temel kavramı üretken belediyecilik anlayışıdır. Biz de her gün yeni yeni projelerle bölgemizin ihtiyaçlarını en önemlisinden daha az önemlisine doğru sıralayarak hizmetleri, bütçemiz kaynakları içerisinde değerlendirerek üretmeye çalışıyoruz. Mersin, İstanbul'un 3 katından daha fazla alana sahip, böylesine büyük bir alanda yaklaşık 1 milyon 800 bin nüfus karşılığı olarak gelen genel bütçe payları ile bu kadar geniş alanların bütün problemlerini bir anda çözme şansımızın olmadığını biliyoruz. Ama geçmişten gelen birikim ve tecrübemizle gece gündüz demeden koşturuyoruz" ifadelerini kullandı.

Kocamaz, 1923 projenin ilçelere göre dağılımını ise şöyle sıraladı; "Akdeniz ilçesinde 189, Mezitli'de 112, Toroslar'da 218, Yenişehir'de 153, Anamur'da 116, Aydıncık'ta 57, Bozyazı'da 62, Çamlıyayla'da 73, Erdemli'de 182, Gülnar'da 88, Mut'ta 175, Silifke'de 132, Tarsus'ta 173 ve 196 genel proje."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×