EGEMENLİK KAVŞAĞI TAMAMLANMASINA SAYILI GÜNLER KALDI

 Ulaşım Master Planı kapsamında hayata geçirilen ve Mersin’in üçüncü bat-çık projesi olan Egemenlik Kavşağı’nda Doğu- Batı yönünde alt geçit, Kipa Kavşağı’ndan Kelveli Kavşağı’na kadar yaklaşık 1700 metre çift yön olarak binder seviyesinde asfaltla kaplandı.

Kavşakta Kuzey-Güney hattı ve döşeme üstü asfaltlama çalışması da tamamlanırken bordür ve kaldırım çalışmaları yüzde 90 oranında tamamlandı. Kavşağın üst köprüsünün membram, izolasyon ve beton dökme çalışmaları tamamlanarak, asfalt dökümüne hazır hale getirildi.

Panel montajlarının bitirildiği kavşakta, yan yolların asfalt kaplama işlemi tamamlanırken, elektrik, sinyalizasyon, trafik levhalarının montaj işlemleri başladı.  Şu ana kadar 15 bin ton asfalt kullanılan kavşakta, çalışmalar tamamlandığında 25 bin ton asfalt kullanılmış olacak.

Gece gündüz çalışmaların devam ettiği Egemenlik Kavşağı’nda Yol Yapım, Bakım ve Onarım ekipleri çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Otomobil ve yaya korkuluk donatıları yapılan kavşakta önümüzdeki günlerde tüm kaldırım ve bordür çalışmaları, elektrik aydınlatma lambaları, trafik yön levhaları ve peyzaj çalışmaları tamamlanmış olacak ve kavşak açılışa hazır hale gelecek.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×