Engellilere yaşam desteği

Rehberlik hizmeti, akülü arabalar, sosyal kültürel etkinlikler…

 

ENGELLİLERE YAŞAM DESTEĞİ

 

Etimesgut Belediyesi, 10 binin üzerinde engelli bulunan ilçede, engellilerin ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıracak birçok hizmete imza attı. Etimesgut Belediyesi, Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde engellilerin her türlü istek ve ihtiyaçlarının karşılandığı Engelli Hizmet ve Danışma Masası’nı kurdu.  Engelli ve ailelerine rehberlik hizmeti sunulurken, ihtiyaç sahibi engellilere yaşam desteği sağlıyor.

 

AKÜLÜ ARABALAR

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, engellilerin ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıracak önemli bir hizmete imza attı. Başkan Demirel’in girişimleriyle Almanya’daki gurbetçi vatandaşların desteği ile toplanan engelli araç ve malzemeleri, ihtiyaç sahibi engellilere verildi.

 

ENGELLİLER İÇİN RÜYA GİBİ TATİL

Etimesgut Belediyesi’nin “Engellileri Denizle Buluşturma” projesi kapsamında aileleri ile birlikte 213 engelli Marmaris’te rüya gibi bir tatil yaptılar. Engelliler ve aileleri hayatlarında ilk kez denize girmenin sevincini yaşadılar.

 

ENGELLİLER İÇİN EBRU KURSU

Etimesgut Belediyesi Avrupa Birliği Masası’nın hazırladığı “Engelliler Ebru Öğreniyor” projesiyle, onlarca engelli ebruda buluştu. Sağlıklı ve engelli gençler arasındaki iletişim ebru sanatıyla zirveye çıktı. Yeni dostluklar, arkadaşlıklar kuruldu. Ebru için atılan her fırça engellilerin hayatla bağlarını daha da güçlendirdi. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel engellilerle ebru yaparak onlara destek oldu.

 

ENGELLİLER İÇİN KONSER

Etimesgut Belediyesi, Engelliler Haftası nedeniyle muhteşem bir konser düzenledi. Mustafa Yıldızdoğan ve Songül Karlı’nın sahne aldığı konserde engelli ve aileleri gönüllerince eğlendi. Konseri takip eden 40 bin kişi engellilerin bu sevincine ortak oldu. Programda birçok engelliye akülü araba ve tekerlekli sandalye ile diğer yaşam malzemeleri verildi.

 

SOSYAL KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Çeşitli nedenlerle birçoğu dört duvar arasında hayatlarını sürdüren engelliler, Etimesgut Belediyesi’nin düzenlediği kültürel sanatsal etkinliklerle mutlu oluyorlar. Engelliler için gerçekleştirilen sinema ve tiyatro gösterilerinde engelliler evlerinden özel olarak alınıyor. Etkinlik sonrası yine evlerine bırakılan engelliler büyük sevinç yaşıyorlar. Başkan Demirel bu etkinliklerde engelli ve ailelerini yalnız bırakmıyor.

 

ENGELLİ MECLİSİ KURULDU

Etimesgut Kent Konseyi Genel Kurulu’nda, Gençlik Meclisi ve Kadın Meclisi’nin ardından ‘Engelli Meclisi’ kurulması kararlaştırıldı. Engelli Çalışma Grubu adıyla konseyde temsil edilen grup, bundan sonraki süreçte Engelli Meclisi adıyla faaliyetlerini yürütecek. Engelliler Meclisi’nde ilçede bulunan engelliler ve aileleri ile engelli dernekleri yönetimleri yer alacak. Engelli Meclisi çalışma organlarını belirledikten sonra düzenli olarak toplantılarını yaparak engellilerin sorunlarına çözüm olacak öneriler getirecekler.ORTADOĞU GAZETESİ
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×