Garip: Kamu çalışanlarının yaşadığı sorunları yakından takip ediyoruz”

 Sendika binasında gerçekleşen ziyarette MHP’li Garip, TSS Şube Başkanlığına yeniden seçilen Rayif Kurşunoğlu’na başarılar diledi.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kurşunoğlu, Türkiye Kamu-Sen’in çalışan, üreten, yol gösteren ve hak ettiğini mutlaka alan bir konfederasyon olduğunu söyledi. 

Türkiye Kamu Sen’in Milli ve manevi değerlere bağlı bir konfederasyon olduğunu belirten Kurşunoğlu, Avrupa Birliği standartları, ILO sözleşmeleri ve İnsan Hakları beyannamelerinde tanımlanan niteliklerine uygun misyonla kurulduklarını kaydetti. 

Kamu çalışanlarının yaşadığı sorunları yakından takip ettiklerini söyleyen MHP Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Yusuf Garip, “Kamuya alımlarda liyakat ve objektif kriterlerin tesis edilmemesi en büyük sorunlardan biri. Ayrıca yükselmede liyakat yerine kayırmacılığın hakim olması, memur ve diğer kamu çalışanlarının tanım, statü, unvan ve sınıflandırma karmaşası, ücret adaletsizliği ve ücretlerin yetersizliği, kamu çalışanlarına uygulanan mobing ve yıldırmaya dayalı haksız ve adaletsizlikler çalışanların karşılaştığı en büyük sorunlardan bir kaçıdır” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×