Gölgeli KADINLAR İNSANDIR, BİZ İSE İNSANOĞLUquot;

 Mersin İl başkanı Zeynel Uğur Gölgeli 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi.

  Kıymetli Hemşerilerim!

Bugün 8 Mart, Dünya Kadınlar günü. Yeryüzünün neresinde olursanız olunuz, “KADIN” denildiğinde akla gelen kelimeler hemen hemen hep aynıdır. Kadın; anadır, yardır, bacıdır, vatandır. Kadın demek, fedakârlık demektir. Ömür vermektir, yeri geldiğinde can vermektir. Hem de gözünü kırpmadan.

Bilinir ki; baba demek, devlet demektir. Ana ise vatandır.
Ben bugünün anlam ve önemine binaen, kahraman Türk kadınlarımızdan bahsetmek istiyorum. Zira onlar elleri öpülesi, baş tacı edilesi cefakâr insanlardır. Emekleri, fedakârlıkları, çektikleri çileler, verdikleri mücadeleler, duaları, gözyaşları bir vatanın temel direğidir, yıkılmaz kalesi, geçilmez surlarıdır.

Değerli Hemşeriler!
Türk Kadını, Türk vatanının inşasındaki rolü ile yüreklere kazınmış, Türk tarihine yazılmıştır. Milli mücadele yıllarında, evinde aş pişirip cepheye yetiştiren, cepheye koşup eline silah alan, beşikteki bebeğini Allah’a emanet edip, vatan hududuna şehit olmak için koşan ve kelimelerle anlatılamayacak kadar yüksek dereceli kahramanlıkları kendine görev bilen cesaret abideleridir.

• Bebeğinin üzerine örttüğü battaniye ile cephedeki mermilerin üstünü kapatan Kastamonulu Şerif Bacı, kendisine neden bunu yaptığını, böyle yaptığı için bebeğini ölebileceğini söyleyen askere: “Eğer bu battaniyeyi bebeğimin üzerinden alırsam, evet bebeğim donarak ölür ve benim yüreğim yanar. Fakat ben bu battaniyeyi mermilerine üzerine örtmezsem, bu mermiler kullanılmaz hale gelir ve bir vatan gider. Bu vatan giderse eğer, tüm anaların yüreği yanar.” diye cevaplar.

İşte bu söz, Türk kadının özetidir.
Kastamonulu Şerife Bacının verdiği bu cevap, asırlar boyunca Türk kadınını emsal teşkil edecektir. Sayısız kahramanlıkların, eşsiz zaferlerin ve muazzam bir inanmışlığın vücut bulduğu Türk Kadını, nesiller boyu fıtratını değiştirmemiş, her dönemde bu vatan için mücadele etmeyi şeref bilmiştir.

Kıymetli Hemşerilerim!
Bugün vesilesiyle; bu vatan uğruna şehit düşmüş tüm Türk kadınlarımız başta olmak üzere, şanlı mücadelemize omuz veren kıymetli analarımızın, bacılarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü” kutluyorum. Rabbim, Türk kadınını vatanımızdan ve mücadelemizden eksik eylemesin. Onların yüreklerindeki inanç ve vatan sevgisi hiç eksilmesin.

Çünkü biliyoruz ki; “KADINLAR İNSANDIR, BİZ İSE İNSANOĞLU.”

Allah’a emanet olunuz..
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×