GÖLGELİ quot; Ülkücüler Vatandır, Bayraktır, Kızıl Elmadırquot;
Milliyetçi Hareket Partisi Mersin il başkanı Zeynel Uğur Gölgeli sosyal medya hesabında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Başkan Gölgeli nin yaptığı açıklama şu şekilde; 
 Milliyetçi Ülkücü Hareket, devlet ve millet bütünlüğünün yegane savunucusudur. Sınır ötesi güvenliğin, ülke bütünlüğü ile orantılı olduğunu düşünen, tarihin coğrafyaya dar geldiği bir dönemde Kızıl Elma ülküsü ile yanıp tutuşan yüksek bir inanmışlık seviyesidir. Afrin operasyonu konusunda hükümete olan desteğimiz ve kararlılığımız bunun en açık örneğidir. Zira Bilge Liderimiz, Afrin konusunu 2012 yılında gündeme getirmiş, bu operasyonun gerekliliğini yıllar öncesinden dile getirmiştir. 
Türk Milliyetçileri olarak, ihtiyaç duyulduğu taktirde yüz binlerce ülkücünün, şanlı ordumuz ile omuz omuza mücadeleye katılacağı, gözünü kırpmadan şehadete yürüyebileceği şüphe götürmez bir gerçektir. Ülkücü Hareket, Afrin operasyonunu yakından takip etmektedir. Şanlı mücadele yer alan, "Beklemesinler" diyerek Kızıl Elma'ya koşan yiğitlerin her adımında dua'mız, inancımız ve zafer türkülerimiz vardır. Bu konudaki duruşumuz açık ve nettir.

Bilinmesini isteriz ki; Ülkücüler vatandır, bayraktır, Kızıl Elma'dır. Vatan için her göreve hazırdır. Türkmen Beyimizin yolbaşçılığında, kanını vatan ve millet uğruna sebil etmek için nöbet tutmaktadır. Şanlı ordumuza güvenimiz ise tamdır. Muvaffak olmaları tek duamızdır. Dün sınıra koşan, kahraman askerlerimize kendi elleriyle yemek yapıp yediren, kurban kesip alınlarına kan süren Yörük Teyze, bizlere de duygu dolu anlar yaşatmıştır. Çadırından çıkıp sınıra gelen bu yiğit Türk kadını, binlerce yıl daha bu topraklarda olacağımızın nişanesidir.

Annesinin kucağında, tankın içindeki babasına el sallayan minik kızımız sonsuzluğa yürüyecek olan kutlu davamızın gelecek neslidir. "Güle güle baba" derken titreyen sesi, çağlar ötesine sesleniştir, Türklüğün asaletidir. Şehidimiz Musa Özalkan'ın vasiyetini üstlenen Bilge Liderimiz, her zaman olduğu gibi yine kendileriyle gurur duymamızı sağlamış, göğsümüzü kabartmış, dosta düşmana DEVLET ADAMLIĞINI birkez daha göstermiştir. Türkmen Beyimizin bu hareketi, ahde vefanın en güzel nişanesidir.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle söylemek istiyoruz ki; ordumuz gurur vermektedir. Kahramandır, dünyaya meydan okumaktadır. Zafer, Allahın izniyle bu milletindir. Son sancak, son ordu; Türk milletidir.

Rabbim şanlı ordumuzu korusun,
Muvaffak eylesin.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×