Görgülü, Atatürkü 72. yıl dönümünde andı

Isparta Belediye Başkan Vekili Ercan Görgülü 10 Kasım Atatürk’ün Ölümü yıldönümü münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

 

Cumhuriyetimizin kurucu Ulu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin ardından tam 72 yıl geçti. Türk tarihinin bu zamana kadar gördüğü en büyük devlet adamı ve komutanlardan birisi olan Mustafa Kemal Atatürk, azim ve kararlılık içinde, en imkânsız zamanlarda bile nelerin yapılabileceğini en iyi şekilde gösteren büyük bir dehadır.

 

Türk milleti O’nun önderliğinde zora diklenmiş, esarete direnmiş, zulmün süngüsünü kanının alevinde eriterek bağımsızlığına kavuşmuştur. Asla unutulmamalıdır ki; mazideki ihtişam ve gurur verici mücadele yöntemi, Türk Milletine çok kuvvetli sorunların üstesinden gelmek için de ilham ve inanç kaynağı olmuştur.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya çıkış sürecinde ki var olan sorunların bir benzeri, belki de daha ağırı ile bugün karşı karşıya bulunulmaktadır. Türk milletinin birliğine ve bağımsızlığına göz diken mihrakların, farklı yol ve yöntemler kullanarak hedeflerine ulaşmak için durmaksızın faaliyette oldukları artık iyice görülmekte ve anlaşılmaktadır.

 

Türk milletini; çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için her alanda emsali görülmemiş bir mücadele veren Mustafa Kemal Atatürk, aynı zamanda millet olma şuurunu da güçlendirerek, ‘en büyük eserim’, dediği Cumhuriyetimizi kurmuştur.

 

Mustafa Kemal Atatürk, kendisini aziz milletimize adamış, bağımsızlık ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak, kısa hayatına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere de örnek olmuş, milletimizin her alanda yükselmesi için yılmadan çaba göstermiş tarihi bir kişiliktir.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün; “benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." Sözü, Cumhuriyetimizin varlığı ve sürekliliği açısından da bir güven kaynağıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 72. yıl dönümünde; rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×