KILAVUZ quot;SONUNA KADAR ANDIMIZ#039;DAN VAZGEÇMEYECEĞİZquot;
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Mersin Milletvekili ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz  şunları söyledi.Yedi yıl önce Van'da 23 Ekim ve 9 Aralıkta hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum ve yaralananlara da Cenab-ı Allah'tan şifalar diliyorum.

2013 yılı itibarıyla çözüm süreci sebebiyle Andımız -evlatlarımızın, kardeşlerimizin şuurlanması adına okutulan- maalesef ki kaldırılmıştır. O dönemde sadece Andımız kaldırılmıyordu, maalesef dağlardan, taşlardan "Ne mutlu Türk'üm diyene." ifadeleri siliniyordu, devlet dairelerinden "T.C." ibareleri kaldırılıyordu. Yani maalesef Türklük adına ne varsa kaldırılmaya çalışılıyordu.

Biz milliyetçi-ülkücü hareketin mensupları olarak her dönemde millî duruşumuzu ortaya koyuyorduk. Allah'a şükür ki Türk'üz, doğruyuz, çalışkanız. Andımız'dan kim rahatsız oluyorsa o zaman kendi adına bu yemini yapmaz, bağlı olduğu eğer ki FETÖ'ye bağlılığı varsa FETÖ'ye bağlılık yemini yapar, PKK'ya bağlılığı varsa PKK'ya varlığını yeminli olarak ortaya koyar. Sonuna kadar Andımız'dan vazgeçmeyeceğiz. Kardeşlerimizi millî, manevi, ahlaki ve insani değerlerle yetiştireceğiz."dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×