Mehmetçik Vakfından Başkan Günaydına ziyaret

Mehmetçik Vakfı’ndan Başkan Günaydın’a ziyaret

 

TSK Mehmetçik Vakfı İzmir Şube Başkanı Tuğamiral Ufuk Aslan, Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret etti.

Asker ailelerine yardım amacı güden Vakıfın Başkanı Tuğamiral Ufuk Aslan ziyarette belediyelerden destekte bulunmalarını istemek amacıyla ziyarette bulunduğunu belirterek Ege ve Akdeniz Bölgesindeki iller ve kuruluşlara ziyaretlerinin sürdüğünü söyledi.

Tuğamiral Ufuk Aslan Başkan Günaydın’la yaptığı yarım saatlik görüşme esnasında yaptığı açıklamasında, “Şu anda Ege ve Akdeniz bölgesindeki illerde tanıtım ziyaretleri gerçekleştirmekteyim. Bu vesile ile de bugün Sayın Belediye Başkanımız Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’la bir ziyaret gerçekleştirmekteyim. Bu ziyaretlerimizde vakfımızın çalışma alanlarını anlatıyor ve kendilerinden destek bekliyoruz. Vakfımız 1982 yılında kurulmuştur. Kurulma amacımız ise davulla zurnayla askere göndermiş olduğumuz evlatlarımızdan, geriye gelemeyen Şehit düşen askerlerimiz ile gazi olan askerlerimize yardım etmek amacıyla kurulmuş bir vakıftır. Şu anda 4 bin gazimize düzenli olarak her ay ekonomik katkı yapılmaktadır. Bununla birlikte 2 bin şehit ve gazi çocuğumuza eğitim desteği vermekteyiz. Bu desteğimiz 26 yaşına kadar devam etmektedir. Bu çalışmalarımızda en büyük desteğimiz Türk halkıdır. Halkımızdan başka hiçbir yerden destek almamaktayız. Kaynaklarımız içerisinde de en büyük kaynağımız kurban bayramıdır. Vakfımız vekaleten kurban kesimleri için bağış toplamaktadır. Halkımızın da bu konuda bizlere destekçi olacaklarına kuşkumuz yoktur” dedi.

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da yaptığı açıklamasında, Vakfın çok önemli bir konuda hizmet ettiğini belirterek, “Bu vakfımıza halkımızın büyük duyarlılık gösterdiğini ve çok hassas davrandığını bilmekteyim. Bu hassasiyetlik içerisinde belediye olarak da bizlerde üzerimize düşen görevi her zaman yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bizleri ziyaret ettikleri için de kendilerini ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.anadoludahergün
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×