METE EKE, YEŞİLHİSAR HALKIYLA BİRARAYA GELDİ

MHP Kayseri İl Başkanı Mete Eke, yönetim kurulu üyeleriyle Yeşilhisar ilçe halkı ile bir araya gelerek ilçe sorunları hakkında bilgiler aldı.
MHP İl Başkanı Mete Eke ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yeşilhisar'da ilçe halkı ile bir araya geldi. İlk konuşmayı yapan MHP İl Sekreteri Resul Şahin, AK Parti hükümetinin vatandaşı yok sayarak kendi yandaşlarını zengin ettiğini ileri sürdü. Şahin, "Hatırlayınız bu zihniyet geldiği zaman ne diyordu; 'bu memlekette, yağ var, şeker var, un var ama helva yapan yok ben yapacağım' diyordu evet yaptı, ama yaptığı bu helvadan hep taraf etrafı yiyor" dedi.
Vatandaşlar ile uzun süre sohbet eden İl Başkanı Mete Eke ise, mevcut iktidarın 8 yılı aşkın süredir insanları yoksullaştırdığını iddia etti. Eke, 2002-2010 verilerine göre ülkenin iç ve dış borcunun 580 milyar dolara yükseldiğini vurgulayan Eke, "Cumhuriyet tarihinden 2002' ye kadar Türkiye'nin toplam iç ve dış borcu 225 milyar dolarlar seviyesindeydi. 2002- 2010 yıllarına baktığımızda 580 milyar dolarlara çıkmış, ne olmuş bu paralara, bu paraların ne olduğu da belli değil artı satılanlar var. Özelleştirmedikleri yer kalmadı. Bunları alt alta toplandığınız zamanda istihdam ortada, işsizlik devasa boyutlarda, yokluk, yoksulluk devasa boyutlarda, bu millet kederci bir millet anladık, idrak ettik, sabrettik, günümüzü geçiştirdik diyelim, peki bu milli hassasiyetler noktasındaki ve bölünmez bütünlüğü noktasında ki yaptığı zafiyetlerin hesabını nasıl verecekler. Habur'da bir komedi çadırına gelen teröristler biz pişman olduk diyerek, gelmedikleri halde orada bu devletin, hâkim ve savcısını o çadırın içerisine tıkıp o teröristleri serbest bıraktılar. Bütün bunlar Türkiye'deki gelinen noktanın ne kadar vahamet arz ettiğini göstermektedir. Bunları anlamamak için hiçbir şey bilmemek gerekiyor. 2011 Haziranında bunlara gereken cevabı bu millet verecektir" diye konuştu.İHA
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×