MHPli bayanlar Atayı Ankarada andılar

MHP Derince Kadın Kolları Ankara'ya giderek Ata'mızı andılar.

 

Ülkemizde, bölücü emel ve tahriklerin demokratikleşme kriteri olarak sunulduğu, milli hassasiyetlere sahip çıkmanın, milli birliğimizi-kardeşliğimizi savunmanın ayıp, çağdışı ve ilkellik olarak gösterilmeye çalışıldığı; 1915’de Çanakkale ile başlayan var oluş sürecinin nihai süreci 30 Ağustos 1922 ye kadar çok büyük bedeller ödeyerek, her türlü zorlukların üstesinden gelen, bedeli kahraman gazi ve şehit kanlarıyla ödenerek kazanılmış Türkiye Cumhuriyet’imiz, aziz milletimizin varlığı, bütünlüğü ve geleceğinin tehlike altında olduğu bu süreç, bizleri yıldırmamalı, her ne kadar sindire sindire yıldırılmaya, şanlı tarihimizi yazan Milli kahramanlarımızı unutturmaya çalışılsalar da; 

Türk milleti bugünkünden daha karanlık bir tablo içinde bile, yokluk ve buhranlardan bir güneş gibi doğmasını bilmiştir.

Karanlık odalardaki pazarlıklara, dur demesini bilen bir millet olduğumuzu şanlı tarihimizin her safhasında hatırlatılıştır. Tarihe bakmaları yeterli olacaktır.

Bu süreçte büyük katkılar sunan, bu milleti yok oluştan, dirileşe taşıyan Gazi  Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını bu gün kabri başında dualarımızla yad ediyoruz.

Birileri sahte kahramanlar yaratarak, gençlerimizin beynine girmeye çalışırken, gençlerimizin zihinlerinden milli kahramanlarımızı silme gayreti içinde oldukları görülmektedir. Ne yazık ki bu ülkede buna çanak tutan sözde ATATÜRK’ü  savunanlar kendi çıkar menfaatleri ile ideolojilerine yön verecek söylevleri kullanarak toplumda kamplaşma yaratarak milli kahramanımıza cephe oluşturma gayreti içinde olmaktadır. Bu milletin en büyük ortak değerlerinden biri olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kimsenin himayesine ihtiyacı yoktur. O bu milletin gönüllerine kazınmıştır. Sizler ne kadar uzaklaştırma gayreti içinde olsanız da; Bu millet Alparslan’ı, Fatih’i, Ulubatlı Hasan’ı, Mustafa Kemal’i unutmaz, bu milletin mayasında ahde vefa vardır. Bu sizlere belki yabancı bir deyimdir; ama bu milletin özüdür.

Milli şairimiz Mehmet Akif’in söylediği gibi “Girmedikçe tefrika bir millete düşmanda giremez.” Milletimizin içine tefrika sokulmak istenmekte uyanık olalım, bir olalım diri olalım; Büyük Türkiye, lider Ülke Türkiye için Yüreğini koy;

 

Bu duygu düşüncelerle tüm Milli Kahramanlarımızı ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü  rahmetle anıyoruz; 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×