MHPYE DERNEK ZİYARETLERİ

Hacı Bektaş-i Veli Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Vakıf Başkanı Remzi Akbulut, Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Ali Yavuz ve Argıncık Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Nazmi Yücel, MHP Kayseri İl Başkanı Mete Eke’ye ziyarette bulundu.
MHP İl Başkanı Mete Eke’ye ilk ziyaret, Kayseri Hacı Bektaşi Veli Kültürünü Araştırma ve Yaşatma Vakfı Başkanı Remzi Akbulut tarafından gerçekleştirildi. Dernek ve vakıf çalışmaları hakkında bilgi veren Akbulut, Başkan Eke’ye ve ekibine başarılar diledi.
Eke’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Dernekler bizim için çok önemli. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak sivil toplum örgütleri ile her zaman koordinasyon içerisinde olacağız ve her zaman sizlerin destekçisi olacağız ” dedi.
Başkan Eke’nin ikinci konuğu ise Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ali Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri oldu. Dernek Başkanı Ali Yavuz, 2010 yılının şehit aileleri olarak hüzün ve yas dolu bir yıl olduğunu söyleyerek, “Bizler bu vatan için şehit olduk, gazi olduk bizler vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken, kutsal olan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz’de terör örgütü sempatizanlarının ağız dolusu cümleler ile konuşurken onlara müdahale edilmemesi bizleri üzüyor. Biz hepimiz kardeşiz, Kürtçe konuşmayı bilmeyenler bile Kürtçe dil istiyorlar. Bizim de Kürt üyelerimiz, gazilerimiz var, ama onların hiç biri Kürtçe konuşmak istemiyor. Bunların tek amacı vatanımızı bölmektir” şeklinde konuştu.
İl Başkanı Mete Eke de, ülkede Kürt sorunu olmadığını, PKK soru olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Milliyetçi Hareket Partisi’nin dünü ve bugününde şehit ailelerine ve gazilere yaptıkları ortadadır. Bizler her zaman sizlerin yanındayız, çünkü sizler bu vatanın bölünmezliği için bedel ödemiş can vermiş ailelerimizsiniz. Bu ülkede Kürt sorunu yoktur, bu ülkede PKK sorunu vardır. Bizler Milliyetçi Hareket Partililer olarak bu ülkenin bölünmez bütünlüğü noktasındaki mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.”
MHP İl Başkanlığı’na yapılan ziyaret, Argıncık Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Nazmi Yücel ve yönetiminin ziyaretiyle son buldu.İHA
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×