MUHARREM VARLI SUŞEHRİNDE

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Muharrem Varlı Sivas'ın Suşehri ilçesinde yaptığı konuşmada, "Her metre kare toprağımızda şehit kanı vardır. Bu ülkeyi bölmenin bedeli de, ancak ve ancak kandır. Demokrasiyle falan bu iş olmaz" dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, il ve ilçe gezileri kapsamında Sivas'ın Suşehri ilçesinde Parti İlçe Başkanı Nazif Karkın ve partililer tarafından karşılandı. Sivas Caddesi üzerinde bulunan parti binasında partililere hitaben bir konuşma yapan Varlı, Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde birçok oyunlar oynandığını söyledi. Varlı, "Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde birçok oyunlar oynanıyor. Gençler üzerinde birçok oyunlar oynanıyor. Ülkücülerin üzerinden birçok oyunlar oynanıyor. Ülkücülerin, milliyetçilerin siyaset dışında, meclis dışında kalması için, bu ülkeyi bölmek isteyen zihniyetler, Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden oyun oynuyorlar. Bunların başında da şu andaki iktidar partisi geliyor. Sanki referandum sonucunda çıkan 'Hayır' oyları işaretlenmiş gibi, çıkan sonuçlara göre Milliyetçi Hareket Partisi büyük bir yara almış gibi, Sanki Milliyetçi Hareket Partisi'nin kaleleri elinden gitmiş gibi ifadelerle, sanki Milliyetçi Hareket Partisi'nin barajın altında kalabileceği gibi, Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden senaryolar yazmaya başladılar. MHP'nin dışında olan insanlar, MHP'ye hiç oy vermemiş insanlar. MHP'nin kaderini tartışmaya başladılar. Ama Milliyetçi Hareket Partisi 40 yıllık şerefli siyaseti boyunca bunlara hiçbir zaman boyun eğmedi. Bundan sonrada boyun eğmeyecektir. Allah'ın izniyle Cenabı Allah onların muradını inşallah yerine getirmeyecek. Ne bu ülkeyi böldüreceğiz ne de Milliyetçi Hareket Partisi'ni barajın altında bırakacağız. Buna gücümüz ve kudretimiz yetecek durumdadır. Bunun için bu hafta içerisinde 39 ilimizi gezerek bu tip programlar yapacağız. Şehir şehir, belde belde gezeceğiz. İnsanlarımızla buluşup anlatacağız" şeklinde konuştu.
AK Parti tarafından yaptırılan kamuoyu yoklamalarında MHP'nin barajın altında olmadığını söyleyen Varlı, "CHP'nin yaptırdığı kamuoyu yoklamalarında da MHP barajın altında değil. Bağımsız kamuoyu yoklamalarında da MHP yüzde 16- 17 durumunda gözükmektedir. Böyle bir ortamda kalkıp da Milliyetçi Hareket Partisi'ni barajın altına çekmek için gayret sarf etmek ihanetten başka bir şey değildir. Bu ülkenin bölünmesini istemekten başka bir şey değildir. Milliyetçi Hareket Partisi mecliste olmasın. Biz, işte bu Kürt açılımı olarak başlayan ve demokratik açılım olarak devam eden PKK açılımını devam ettirelim. Bu ülkenin bölünmesi için vatan hainlerinin her istediğini verelim. Onların önünü açalım. Milliyetçi Hareket Partisi bize mani olmasın. Engel olmasın düşüncesiyle Milliyetçi Hareket Partisi'ni baraj altına çekme gayreti içerisindeler. Ama Cenabı Allah bunlara o zevki yaşatmayacak. O tadı yaşatmayacak. Biz ülkücüler olarak o zevki onlara yaşatmayacağız. Biz varız. Var olduğumuz müddetçe bu ülkeyi hiç kimseye böldürtmeyiz. Bu ülke kolay vatan olmadı. Bu cumhuriyet kolay kurulmadı. Her aileden, dedemiz, emmimiz, amcamız veya bir yakınımız Çanakkale'de, Filistin'de, Yemen'de şehit olmuştur. Her metre kare toprağımızda şehit kanı vardır. Bu ülkeyi bölmenin bedeli de ancak ve ancak kandır. Demokrasiyle falan bu iş olmaz. Onun için kan dökülerek alınmış topraklarda kimsenin 'Ben burayı bölmek istiyorum' deme hakkı ve haddi yoktur. Ülkücüler olduğu müddetçe buna müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.
Parti binasındaki toplantı, Varlı'nın açıklamalarının ardından basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Toplantıya, MHP il yönetim kurulu üyeleri, MHP Akıncılar, Gölova ve Koyulhisar ilçe başkanları ve partililer katıldı.İHA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×