Şimşek quot;Emeklilikte Yaşa Takılanların Sorunlarını Çözeceğizquot;
 Meclis genel kurulunda söz alan Mersin Milletvekili Baki Şimşek emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili şu ifadeleri kullandı.” Hükûmet kabul etse de etmese de emeklilikte yaşa takılanlar Türkiye'nin gündemindedir. Bu sorun çözülmeden bunu hiç kimse Türkiye'nin gündeminden çıkartamayacaktır. Kamuoyunda dolaşan bilgilerin çoğu yanlıştır. Sayın Cumhurbaşkanı yanlış bilgilendirilmektedir. Şu anda 38 yaşında bir emeklilik yoktur. Emeklilik yaşı erkeklerde 65, kadınlarda 60'tır. Özellikle kanser hastaları, şeker hastaları, diyaliz hastaları vardır. Sizlere soruyorum ben: 64 yaşında bir insanı özel sektörde kim çalıştırır değerli milletvekilleri? 64 yaşında bir insana kim iş verir? Onun için öncelikle bütün gruplar uzlaşarak emeklilikte yaşa takılanlar, emeklilik konusu ayrıca tartışılabilir, konuşulabilir. Bunların mutlaka sağlıktan faydalanması sağlanmalıdır, sağlık hizmetlerinden bunlar mutlaka faydalanabilmelidir. Hizmet süresini dolduran emekliler sağlıktan faydalanmalıdır.

Ayrıca, yıllık maliyeti 26 milyar olacağı söylenen yaklaşık 700 bin veya 1 milyon emeklinin nasıl oluyor da toplam maliyeti 750 milyar oluyor? Burada bir hesap hatası yok mu? 30 yıl mı bunlar bu parayı alacaklar? Bunun tekrar gözden geçirilmesini ve Sayın Cumhurbaşkanının doğru bilgilendirilmesini talep ediyorum. Dedi.

Mersin Sorunlarını Hep Beraber Çözelim

Üç dönemdir Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili olarak Mersin'in sesi ve soluğu olmaya çalıştığını ifade eden Baki Şimşek Üç dönemdir Mersin'de Çeşmeli-Taşucu otoyolunun yapılacağı her seçim dönemi televizyon ekranlarından ve billboardlardan gösteriliyor ama ne yazık ki Ulaştırma Bakanlığından yapılan son açıklamaya göre ihale bir kez daha ertelenmiştir. Bakanlığın Mersin'le ilgili sorunlara sahip çıkmasını talep ediyorum. Enerji zirvesi yapılmış, Türkiye'nin 500 ilçesine ve 81 iline doğal gazın yılbaşına kadar geleceği söylenmiştir. Mersin'de Mersin merkez ve Tarsus dışında hiçbir ilçede doğal gaz yoktur.

Buradan, ben, Hükûmete ve bütün Mersin milletvekillerine sesleniyorum: Mersin'in sorunlarına hep birlikte çözüm bulalım, hep birlikte sahip çıkalım diyorum, dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Yücel orhan 2 yıl önce

Sayın veli kim ben 90 giriş kıyım 28 yıl bitti ama yaş 52de olcam adaletmi biz 38 istemiyorum ama 50 iyi tşk iyi çalışmalar

Misafir Avatar
şadan köse 2 yıl önce

yapmayın memleketin birçok sorunu var onlara çözün onlarla uğraşın