TEK DİL, TEK VATAN, TEK BAYRAK KONFERANSI

MHP TOROSLAR İLÇE’DEN TEK DİL, TEK VATAN, TEK BAYRAK KONFERANSI


MHP Toroslar İlçe Başktanlığı ve Ortadoğu Gazetesi Çukurova Bölge Temsilciliği tarafından organize edilen Tek Dil, Tek Vatan, Tek Bayrak konulu konferans gerçekleştirildi.

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ruhi Ersoy ve Ortadoğu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gazeteci Yazar Mehmet Müftüoğlu tarafından verilen konferansa Millettvekilleri, MHP İl ve İlçe Teşkilat Başkan ve Yöneticileri, Belediye Başkanları, İl Genel  ve Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Başkan ve Yöneticileri ile partililer katıldı.

Ayışığı Düğün Salonu’nda yapılan, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda söz alan MHP Toroslar İlçe Başkanı Nihat Soysal, Ortadoğu Gazetesi’ne böyle bir gece düzenlenmesine katkı sunduğu için teşekkür etti.

MHP’nin tek başına iktidar yolunda en büyük destekçisinin Ortadoğu Gazetesi olduğunu belirten Soysal; “Aziz Türk Milleti’nin ve Türk Milliyetçiliği’nin sesi olan Ortadoğu gazetemizin gündem tutma ve bilgi akışını sağlamakta olduğu tartışılmaz. MHP tek başına iktidar yolunda en büyük destekçisi şüphesiz ki gazetemiz ve aydınlarımız olacaktır” dedi.

Soysal’ın konuşmasının ardından Ortadoğu Gazetesi’ne destek sunanlara teşekkür plaketi verildi.

Ortadoğu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gazeteci Yazar Mehmet Müftüoğlu ise gazetenin misyonundan bahsederek; “Türkiye’de yayınlanan gazeteler arasında logosunda ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ yazan tek gazete Ortadoğu gazetesidir.  MHP’ye medyanın ciddi anlamda bir ambargosu var. AKP iktidara geldiği zaman ilk icraatı medyayı ele geçirmek oldu. Kendine yandaş medyalar yarattı. Şu anda istediğini yazdırıyor, istediğini susturuyor. İnsanları kendi istediği doğrultuda yönlendirmeye çalışıyor ve bunu başarıyor. İktidarın yolu güçlü bir medyadan geçer. Halkla iletişim kurmanın en kolay yolu medyadır” dedi.

Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ruhi Ersoy ise, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni parçalamak isteyenlerin bir takım oyunlar içerisinde olduğunu kaydederek; “Bizi yok edebilmek içtin en muhteşem yüzyılımızdan başlayarak adım adım mücadele veren anlayışlar topla,  tüfekle, kalkanla bu milleti yıkamayacağını gördüğünden bu milletin arasına sokmuş olduğu fitne ve fesatla ve bunları oluşturmak için kurduğu enstitülerde oryantalizm denilen doğuyu, islamı ve Türkleri anlama sanatı denilen Üniversitelerin’de ki merkezlerle Türkler’in gelenekleri, görenekleri, inançlarını, sosyal yapılarını ve kültür yapılarını anlamaya, çözmeye ve bu anladıkları konulara görede siyaset geliştirmeye başladılar. Lozan Antlaşması üzerinden hareketle Türkiye Cumhireyeti Devleti üniter, milli, resmi dili Türkçe olan, Başkenti Ankara olan, Ayyıldızlı Bayrağı göklerde sonsuza kadar dalgalanacak olan milli devlettir. Ama bunu kendi içine sindiremeyenler bu süreci çeşitli vesilelerle atamete uğratmışlardır” şeklinde konuştu.
HERGUNTURK
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×