TÜRE #34;Yeni Bir Partiye Değil İyi  Bir Partiye İhtiyacımız Var#34;

 Başkan Türe belediye meclis salonunda yaptığı açıklamasına basın mensuplarının yanı sıra Yeni Cumhuriyet Meydanında MHP’den istifa eden eski Anamur MHP İlçe Başkanları ve vatandaşlar da katıldı.

Basın açıklamasında MHP’den istifa sürecini ve İyi Parti’ye geçiş sürecini anlatan Başkan Mehmet Türe “Tabanın verdiği üs kurulu delege yetkilerini kullanarak MHP´de olağan üstü genel kurul yapılması yönünde tüzüğün istediği sayının 4 katı 5 katı imza toplamamıza rağmen olağan üstü kongre yapılmadı, yaptırılmadı. İkinci bir çalışmayla tekrar imza toplanmaya başlandı. Yine istenilenin çok üzerinde bir imza toplanmıştı ki 15 Temmuz hain darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık.  15 Temmuz hain darbe girişiminin milletin iradesine, iktidara ve özellikle Milliyetçi Hareket Partisine gönül vermiş ülkücülere yapılmıştır bu darbe ve olağan üstü kongrede askıda kalmıştır.” Dedi.

Süreç içerisinde sadece Milliyetçi Hareket Partisinin mensubu olmayı kaybettiklerini ülkücülüğümüzden ve Türk Milliyetçiliğimizden bir şey kaybetmedik.” Şeklinde konuşan Başkan Türe, tabanla istişare kurduktan sonra tabanın yönlendirmesi ile İYİ Partiye geçtiğini ve Anamur´a geri dönüşü sırasında parti rozetini cebine koyduğunu ve Belediye Başkanlığı rozetini taktığını söyledi.

 Başkan Türe daha sonra kendisini ziyarete gelen MHP eski İlçe başkanı Erdal Bulut ve beraberindekileri kapıda uğurladı. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×